AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Rammstein
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Rammstein
Zespół w roku 2005

Rammstein
Podczas występów Rammsteina jest czasem naprawdę gorąco.

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
industrial, industrial metal, metal

WWW:
http://rammstein.com
http://www.myspace.com/rammstein

Skład zespołu:

Till Lindemann
Richard Sonne Kruspe-Bernstein
Paul Landers
Oliver Ollie Riedel
Christoph Doom Schneider
Christian Flake Lorenz


Biografia:

Zespół Rammstein został założony przez Richarda Z. Kruspe-Bernsteina w 1993 roku.
Wkrótce dołączyli do niego Oliver Riedel, Till Lindemann , Paul Landers, Christian "Flake" Lorenz oraz Christoph Doom Schneider. Nazwa zespołu pochodzi od niemieckiego miasta Ramstein, w którym wydarzyła się tragedia i 80 ludzi zginęło podczas pokazów Amerykańskich Sił Powietrznych. Ich pierwsza piosenka zatytułowana “Rammstein” mówi o tym właśnie wydarzeniu.
Pierwszy album Rammstein “Herzeleid “ wydany w 1995 roku podbił listy przebojów pozostał tam aż do wydania ich LP “Sehnsucht”dwa lata później. “Herzleid” sprawił, ze zespól zdobył popularność nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii i Szwajcarii. W momencie wydania ich drugiego albumu “Sehnsucht” grono ich fanów wzrosło z 10 do około 30 tysięcy dusz.
“Sehnsucht” stał się numerem jeden na listach przebojów natychmiast po wydaniu i tym samym utwierdził markę zespołu na międzynarodowej scenie. Ich kolejne płyty : “Mutter” (2001), “Reise Reise” (2004) i “Rosenrot” (2005) osiągają status złotych i platynowych płyt a sam zespól jest jednym z najlepszych zespołów wywodzących się z Niemiec. Numery z ich albumów można również odnaleźć na soundtrackach do wielu filmów, m.in. “Lilia 4-ever”, “Resident Evil”, “the Matrix”, czy “Zagubiona Autostrada”.