AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Gothminister
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Gothminister
Gothminister na M'era Luna 2016

Gothminister
Gothminister na M'era Luna 2016

Kraj:
Norwegia / Norway

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
dark rock, Gothic, Gothic Metal, industrial, industrial metal, industrial rock

WWW:
http://www.gothminister.com
https://web.facebook.com/officialgothminister/

Skład zespołu:

Gothminister - wokal
Chris Dead – bębny
Icarus - gitara
Turbo Natas - gitara

Byli członkowie:
Halfface - klawisze
Machine - gitara
Dementia – drugi wokal
Android – klawisze
 

Biografia:

Gothminister został założony w 1999 przez Bjorna Alexandra Brem'a. W 2000 dołączyli do niego klawiszowiec Halfface i gitarzysta Machine, oraz Dementia (Sandra Jensen - fotograf i kierownik artystyczny zespołu). Gothminister wydał debiutancki album "Gothic Electronic Anthems" w 2003 i otrzymał doskonałe recenzje w prasie niemieckiej i międzynarodowej (Metal Hammer UK głosił "nieumarli się odrodzili"). Gothminister miało kilka przebojów klubowych, na czele z utworem "Angel", który dotarł do pierwszej 10 Deutsche Alternative Charts.

Gothminister zagrał na wszystkich dużych niemieckich imprezach (WGT, Dark Storm Festival, M'Era Luna), łącznie z występem dla ponad 10000 ludzi na Schattenreich Festival w Overhausen, razem z Oomph!, In Extremo i Within Temptation. Gothminister odniósł wielki sukces, a pierwszy album został ponownie wydany przez Drakkar Entertainment/BMG w listopadzie 2003. Od tego czasu Gothminister rozrósł się o kolejnych członków - klawiszowca Androida i perkusistę Chrisa Deada.

Na kolejnej płycie, muzyka grupy jeszcze bardziej zbliżyła się do ciężkich gitar i mrocznego metalu. Elektronika ciągle jest w niej obecna, ale została przesunięta na dalszy plan, ustępując fantastycznym i rozbudowanym dźwiękom. Zespół zwiedził całą Europę w ramach trasy koncertowej promującej album "Empire of Dark Salvation". Prawie trzy lata Gothminister kazał nam czekać na swoje nowe spektakularne wydawnictwo ale było warto, trzeci album mrocznych Norwegów ''Happines in Darkness'' miał swoją premierę 14 listopada 2008.