AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Rebel.tv
Strony:
1

Dobermann

Dobermann

CEO
Napisano: 2010-01-09 16:41:42
#6562
Taka informacja prasowa która powinna część z Was zainteresować:

Cytat - Stacja muzyczna Rebel.tv przygotowała dla fanów mocniejszych brzmień wyjątkowe wydarzenie. Już w najbliższym odcinku Rocfilera będzie można obejrzeć wywiad z zespołem Rammstein.

Bohaterem najnowszego odcinka Rockfilera będzie ikona surowego, ciężkiego grania, niemiecki zespół Rammstein. Godzinny wywiad został nagrany podczas ostatniej wizyty zespołu w Polsce tj. 27 listopada 2009 roku.

Wywiadu stacji Rebel.tv udzielił perkusista Rammsteina, Christoph Schneider. Podczas rozmowy przyznał się do błędu jakim był jeden z największych skandali wywołanych przez grupę i wyjaśnił czemu posunęli się tak daleko w promocji zespołu. W programie usłyszeć będzie można również o nowej płycie, rock’n’rollowym stylu życia grupy, a także dowiedzieć się o tym co i kto inspiruje ich do tworzenia.

Premierowy odcinek z udziałem zespołu Rammstein zostanie wyemitowany w Rebel.tv już 11 stycznia o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.

Rockfiler to godzinny magazyn muzyczny, do którego zapraszane są gwiazdy związane z muzyką, odsłaniające kulisy swojej działalności artystycznej, opowiadające o swoich fascynacjach muzycznych i nie tylko.

W pierwszych odcinkach Rockfilera widzowie już widzieli:

21.12 – Maćka Maleńczuka
28.12 – Alice In Chains
4.01 – Behemoth

W kolejnych zobaczą:

18.01 – Maciek Maleńczuk (powtórka)
25.01 – Placebo

------------------------------------------------
Best Regards
Dobermann
[PM]
arachna

arachna

Nieaktywny redaktor
Napisano: 2010-01-09 23:10:04
#6565
Taki przedsmaczek przed 12 Marca :D
------------------------------------------------
[PM]
Phantom

Phantom

Zarejestrowany
Napisano: 2010-01-10 11:13:34
#6568
Zawsze mam wrażenie, że kiedy wywiadu nie udziela frontman zespołu to wywiad jest robiony na "masz i odwal się" ;)
------------------------------------------------
Tonight's the Night

Dexter
[PM]
Dobermann

Dobermann

CEO
Napisano: 2010-06-09 14:24:50
#6604
Cytat - Łowcy metalowych brzmień stracili swój festiwal...

Występują w programach randkowych, na festiwalach rockowych, do niedawna mieli nawet własną imprezę. Jeden z bardziej znanych polskich zespołów metalowych w Polsce – HUNTER – będzie gościem programu Rocfiler w Rebel.tv.

W poniedziałkowym programie, Paweł Grzegorczyk, wokalista i gitarzysta zespołu HUNTER zdradzi nieznane dotąd kulisy głośnej, zeszłorocznej afery, która wybuchła tuż przed imprezą sygnowaną nazwą zespołu – Hunter Fest. Frontman kapeli opowie o tym, jak ważnym momentem w ich karierze był występ na Przystanku Woodstock oraz czemu nie są już zapraszani na festiwal przez Jurka Owsiaka.

Będą też elementy humorystyczne, takie jak występy członków zespołu w programach randkowych oraz tradycyjne już w Rocfilerze opowiadanie ulubionych kawałów.

Dla uatrakcyjnienia formuły programu zostały wprowadzone do niego nowe elementy. Po raz pierwszy w Rocfilerze, zaprezentowane zostaną materiały archiwalne z koncertów i prac studyjnych HUNTERA, między innymi cover utworu „Hey Ya” zespołu Outkast.

Fanów, nie tylko zespołu HUNTER stacja Rebel.tv zaprasza już 1 lutego o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.

Rockfiler to godzinny magazyn muzyczny, do którego zapraszane są gwiazdy związane z wszystkimi odmianami rocka, odsłaniające kulisy swojej działalności artystycznej, opowiadające o swoich fascynacjach muzycznych i nie tylko.Dodano: 2010-02-25 17:08:27

Cytat - The Autralian Pink Floyd Show gościem RockfileraW najbliższym programie Rockfiler wywiad z Damianem Darlingtonem, wokalistą i gitarzystą The Australian Pink Floyd Show. Jedynego „tribute bandu” rekomendowanego przez samego Davida Gilmoura.


The Australian Pink Floyd Show to prawdziwy fenomen. Zespół powstał w 1988 roku. Tworzą go znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie. Zespół współpracuje z członkami ekipy oryginalnego Pink Floyd, a ich sympatykiem jest sam David Gilmour, który poprosił aby zespół zagrał na jego 50-tych urodzinach.The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces. Nie ulega wątpliwości, że ich najmocniejszą stroną są koncerty. Swoje występy doprowadzili do perfekcji. Doskonały warsztat, dbałość o każdy najmniejszy szczegół oraz perfekcyjna umiejętność oddania klimatu muzyki Pink Floyd pozwoliły im zjednać fanów na całym świecie.Gościem poniedziałkowego programu Rockfiler będzie Damian Darlington, wokalista i gitarzysta The Australian Pink Floyd Show. Bohater programu opowie o fascynacji Pink Floyd, o początkach kariery i pracy, jaką wkładają w przygotowania do jednego z najlepszych show w historii muzyki rockowej.

Premierowy odcinek Rockfilera w rebel:tv już 1 marca o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.Dodano: 2010-03-01 19:07:41

Cytat - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała kanałowi muzycznemu rebel:tv koncesję (NR 432/2010-T), zezwalającą na rozpowszechnianie sygnału w systemie rozsiewczym satelitarnym.

Rebel:tv to stacja muzyczna nadająca programy muzyczno-rozrywkowe. Przeważającym elementem programmingu są teledyski, zarówno zagranicznych jak i polskich artystów grających muzykę rockową. Stacja rebel:tv stawia nie tylko na klasykę, czyli utwory, które zmieniły oblicze muzyki rockowej ale chce promować polskich, młodych artystów oraz prezentować nowe trendy w muzyce rockowej.

Program nadawany jest 24 godziny na dobę, z satelity HotBird, transponder 154.Dodano: 2010-03-19 12:31:56

Cytat - W najbliższym programie Rockfiler wywiad z Mikiem Inezem, Seanem Kinneyem i Williamem DuVallem, członkami amerykańskiej legendy grunge’u – Alice In Chains.

Muzycy Alice In Chains nie lubią być identyfikowani ze stylem grunge. Uważają go jedynie za slogan marketingowy. Dlatego też, już od początku lat 90-tych, czyli czasów tworzenia tak zwanej „wielkiej czwórki grunge'u” – Alice In Chains, Pearl Jamu, Nirvany i Soundgarden - muzycy grupy odcinali się od takiej klasyfikacji. Wolą być znani po prostu jako zespół rockowy.

Minęło ponad 20 lat i można powiedzieć, że artyści związani z Alice In Chains nie mieli łatwego życia. „Black gives Awal to Blue” to najnowsza płyta studyjna, nagrana po 14 latach. Zespół wraca nie tylko z nowym krążkiem ale również z nowym wokalistą Williamem DuVallem, który zastąpił tragicznie zmarłego Laynea Staleya.

Bohaterowie tego odcinka Rockfilera opowiedzą jak rozpoczęli nowe życie. W programie usłyszeć będzie można również o Ich rozwoju, o latach kiedy żyli według sloganu „sex, drugs and rock’n’roll”, a także dowiedzieć się co Ich pobudza do tworzenia.

Premierowy odcinek Rockfilera z udziałem Alice In Chains, w rebel:tv już 22 marca o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.Dodano: 2010-04-22 20:17:02

Cytat - W poniedziałek 26 kwietnia, w najnowszym programie Rockfiler będzie można obejrzeć wywiad z Piotrem Grudzińskiem i Mariuszem Dudą z popularnego w Polsce i Europie zespołu Riverside grającego muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego.Dodano: 2010-05-17 19:30:55

Cytat - W połowie maja uruchomiony został VIPowski numer Gadu-Gadu, poprzez który widzowie i miłośnicy dobrych, rockowych brzmień mogą na bieżąco komunikować się ze stacją. Dodając numer VIP 90666 do swoich kontaktów, można przez cały czas mieć kontakt ze stacją rebel:tv, wyrażać swoje opinie na temat programów, proponować artystów i gatunki muzyczne, które mają się ukazać na antenie. Ponadto, użytkownicy komunikatora będą mogli brać udział w konkursach i wygrać płyty, bilety na eventy i koncerty, zaproszenia do kina i wiele innych atrakcyjnych nagród. Chat bot jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań jednocześnie.

Dodano: 2010-06-02 21:17:11

Cytat - Po długim czerwcowym weekendzie stacja muzyczna rebel:tv zaprasza do Rockfilera, w którym wystąpi Alan Wilder, były członek Depeche Mode oraz twórca solowego projektu Recoil.

W Rockfilerze 7 czerwca muzyk opowiada o tzw. latach młodości, kiedy to dopiero kształtował się jego gust muzyczny oraz o swojej muzykalnej rodzinie. Wspomina także szkolny zespół Cloaka i ciężką drogę do sukcesu. Alan Wilder w wywiadzie opowie o swojej fascynacji punk rockiem i elektroniką, o dołączeniu do zespołu Depeche Mode
i o przebiegu ich współpracy. Nie zabraknie też nieco informacji o solowym projekcie Recoil.

Wilder odpowie również na pytania: Na jakie przyjemności sobie pozwala? Czemu Kraftwerk jest jego główną inspiracją? Czy Depeche Mode był zbyt popowy dla Wildera?

Wywiad z Alanem Wilderem w rebel:tv już w poniedziałek 7 czerwca o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.Dodano: 2010-06-09 14:24:50

Temat można zakończyć ponieważ:
Cytat -
Ruszyła właśnie strona internetowa stacji muzycznej rebel:tv. Strona ma charakter czysto wizerunkowy i informacyjny.

www.rebel-tv.pl to strona, na której fani rebel:tv znajdą informacje na temat ramówki, zapowiedzi programów oraz nieemitowane wcześniej materiały, takie jak: making of Rockfiler.

------------------------------------------------
Best Regards
Dobermann
[PM]

Strony:
1