AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ugasanie
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Ugasanie
Pavel Malyshkin
Kraj:
Białoruś / Belarus

Data powstania:
2010

Gatunek muzyczny:
dark ambient, drone

WWW:
https://www.facebook.com/uga5anie/
http://www.ugasanie.wix.com/ugasanie

Skład zespołu:

Pavel Malyshkin

Biografia:

Projekt Ugasanie (z rosyjskiego tłumaczy się jako ”wymieranie” lub ”odchodzenie” ) stworzył jesienią 2010 Pavel Malyshkin. Nazwa Ugasanie była kiedyś wykorzystana przez jego zespół grający ponury, psychodeliczny garage rock i kojarzona jest również z terminem ”nirvana” w buddyzmie. Artysta grał też w różnych zespołach, głównie na gitarze basowej.

Nagrania dark ambient rozpoczęły się w 2010, na początku jako podkład do wierszy. Od tego czasu, spędził on 6 miesięcy na Kole Podbiegunowym Półwyspu Jamalskiego, a głównym tematem twórczości muzycznej stała się Północ. Noc polarna, niekończące się przestrzenie… jeden z albumów został tu nagrany. Wydawnictwo ”The White Silence” nagrane zostało na Białorusi, ale nastrój północnej tundry z dalekiej północy Rosji jest głównym motywem tej płyty.

Ugasanie wykorzystuje syntezatory, nagrania w terenie i żywe instrumenty jak harfa, okaryna, białoruski drewniany flet i gitara.

Ugasanie teraz powraca ze swoim trzecim albumem zatytułowanym "Eye of Tunguska". W 1990 doszło do dziwnego zdarzenia późną jesienią w tajdze. Niedaleko od epicentrum miejsca, gdzie uderzył meteoryt Tunguska. Grupa studentów udała się na wędrówkę, aby zobaczyć to legendarne miejsce. Zgubili drogę, tuż po tym, jak zdecydowali się spędzić noc w jednej z zimowych chat zbudowanych przez myśliwych w tym regionie. Ich okaleczone ciała zostały później znalezione w pobliżu starej, opuszczonej geologicznej bazy z popromiennymi oparzeniami. Ugasanie bada ten wypadek wraz z fotografem Alexsandrem Yakushev'em na tym przerażająco zimnym i bezlitosnym wydawnictwie z gatunku dark ambient.