AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Unterschicht
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Unterschicht
Unterschicht

Unterschicht
Unterschicht - logo

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2011

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.unterschicht-band.de/

Skład zespołu:

Sven Hegewald 
Maria Fendler 
Sascha Wohnig


Biografia:

W 2014 Unterschicht powrócił w nowej odsłonie, z pierwszą częścią zaplanowanej trylogii „Monster”. A od czasu debiutanckiego albumu „Dreckig Und Laut“ wiele się wydarzyło.
I tak pierwszy akt „Monster - Kopfkino“ brzmi w sposób znacznie bardziej wyszukany i wyrafinowany. Jednak droga do stworzenia ostatecznego brzmienia nagrań nie była łatwa. Jeszcze w marcu 2012 roku, nie było jasne, czy i jak zespół będzie nadal istnieć. Jednak lider Sven Hegewald, wraz z nowymi i starymi przyjaciółmi, odnaleźli ponownie swoją drogę do muzyki.
Koniec 2013 to reaktywacja działalności. Od tej pory skład zespołu tworzą: Sven Hegewald, Maria Fendler i Sascha Wohnig, którzy aktywnie działają na rzecz formacji.
Unterschicht to zardzewiały gwóźdź, który torturuje nasze ciało i wwierca się prosto do mózgu. Pomimo, że mniej niż rok temu wydali płytę, Unterschicht powraca z drugim uderzeniem swojej trylogii "Monster". Tym razem nie mająca końca agresja odnajduje swoją spokojną i mroczną antyczęść. Grupa stała się znacznie bardziej zróżnicowana i nowoczesna, podczas gdy produkcja ponownie ustanawia standardy dla tego brutalnego gatunku.