AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Centhron
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Centhron
Logo Centhron

Centhron
Centhron

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.centhron.de/
https://www.facebook.com/centhron

Skład zespołu:

Elmar Schmidt - wokal, programowanie, sample
Sandra Schmidt - wokal, syntezatory
Markus Vogler - bas

Byli członkowie:
Jörg Herrmann

Biografia:

Zespół Centhron został założony zimą 2001. Elmar Schmidt (wokal+synth+programowanie) oraz Jörg Herrmann (programowanie) stworzyli elektroniczny materiał, który w 2002 ujrzał światło dzienne jako demo "Melek Taus", gdyż zespół nie chciał jechać w trasę, gdzie supportowali Feindflug, bez albumu. Kiedy okazało się, że demo zostało entuzjastycznie przyjęte, Centron zdecydował się nagrać pełnowymiarowy album.

I tak krążek „Lichtsucher“ (2003) spełnił oczekiwania słuchaczy. Grupa zyskała wiele pozytywnych opinii od znaczących osób. Album stał się reprezentatywny na tyle, iż zyskał swoje miejsce na DUC Charts, a także na Zillo Sampler. Pomimo braku wytwórni, wszystko to potoczyło się dobrze.

Zespół występował w Niemczech, Austrii, Belgii, we Włoszech oraz w Holandii, wraz z takimi zespołami jak: Suicide Commando, [:SITD:], Kiew, Xotox, Agonize, Reaper, Psyclon Nine, Grendel, Soman.
Każdy występ zyskiwał pozytywne opinie. Wraz z założycielami grupy, na tych występach można było zobaczyć: Melly Thies (żeński wokal), Stefana Thies’a (bas) i Sandrę Schmidt (klawisze). Zmotywowany tymi wydarzeniami zespół postanowił nagrać drugi album „Gottwerk“ (2006), czyli nic innego jak elektro pierwszej klasy. Tym razem album został wydany przez wytwórnię Final Dusk. Tak jak pierwszy album grupy, ten również okazał się sukcesem, nawet w USA. Materiał dostał się do USA za sprawą kilku DJ'ów.

Po trzech latach przerwy kolejny album został ukończony. "Roter Stern" zawiera materiał zmiksowany przez samego Jan’a. L (Noisuf-X), a szatą graficzną wydawnictwa zajął się Claudi Corsten.