AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
MONO INC. - Twice In Life


Czytano: 3096 razy

55%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Gotyccy rockowcy z Niemiec podziękowali swoim  fanom za ich wsparcie i oddanie w 2013 roku, wydając na światło dzienne digitalną epkę "Twice In Life". Swoją premierę miała ona 15 października ubiegłego roku właśnie i jest darmowo dostępna do pobrania na Soundcloud.

To muzyczne wydawnictwo składa się z 6 utworów, z czego tytułowy, a zarazem pierwszy na tej epce, "Twice In Life" jest całkowicie nowym songiem od Mono Inc. Następnie, kolejno możemy usłyszeć cztery akustyczne wersje utworów z poprzednich albumów grupy, jak: "Seligeit" i "My Deal With God" z "Nimmermehr" wydanego też w 2013 roku, "Grown" z "After The War" (2012), "Gothic Queen" z "Voices Of Doom" (2009) oraz "Kein Weg zu weit" w wersji unplugged, także z "Nimmermehr". "Twice In Life" to typowa delikatna, melodyjna kompozycja, okraszona pięknym chórkowym wokalem Kathi. Teledysk do tego utwóru jest do obejrzenia na oficjalnym profilu Mono Inc. na Youtube. Kolejny, odmieniony "Seligeit" zasługuje na wyróżnienie z powodu ciekawego taktu wokalu Martina, brzmiącego w zwrotkach niczym śpiew barda. W tym utworze typowo industrialną nutę zastapiono rytmicznym, łagodnym brzmieniem gitar. "My Deal With God" w swej akustycznej strukturze bardzo przypomina "Twice In Life", przez co niczym wybitnym nie przykuł mojej uwagi, ponieważ nawet w tej mutacji jest paradoksalnie bardzo zbliżony do oryginału. Natomiast spokojniejsze ujęcie "Grown" to moim zdaniem, najlepszy twór na tej epce. W tym wydaniu, każda linijka śpiewanego tekstu nabiera prawdziwie romantycznego wyrazu, posiada zdecydowanie bardziej porywający, melancholijny charakter. Mogę nawet zaryzykowac stwierdzenie, że akustyczny "Grown" to przysłowiowa wisienka na muzycznym torcie. "Gothic Queen"... no cóż, nie urzekło mnie to przedstawienie tego kawałka, który bezapelacyjnie wygrywa w swej naturalnej adaptacji na płycie "Voices Of Doom". Na dodatek, ostatni "Kein Weg zu weit" w swej wyciszonej opcji, również nie przemawia do mnie - słuchacza, nie porywa, zanudza, a szkoda...

Tak oto, finiszując, stwierdzam, iż po kilkunastokrotnym przesłuchaniu dzieła z obozu Mono Inc., ma ono w sobie pewne dźwiękowe smaczki, jak np. akustyczne wydanie "Grown". Jednak, choć do grona fanów tego bandu nie należę, zdecydowanie preferuję "mocniejsze" brzmienie ich utworów. Na docenienie zasługuje fakt, że jako zespół grający odmianę gotyckiego rocka, nie pozostają konwencjonalni i rozdając tego typu muzyczne prezenty, starają się cały czas dbać o swoich fanów, okazując im w ten sposób swoją wdzięczność.

Tracklista:
01. Twice In Life
02. Seligeit (acoustic)
03. My Deal With God (acoustic)
04. Grown (acoustic)
05. Gothic Queen (acoustic)
06. Kein Weg zu weit (unplugged)
Autor:
Tłumacz: hellium
Data dodania: 2014-07-28 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: