AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Solitary Experiments
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Solitary Experiments
Solitary Experiments

Solitary Experiments
Solitary Experiments

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1994

Gatunek muzyczny:
ebm, futurepop, industrial

WWW:
http://www.solitaryexperiments.de
https://www.facebook.com/solitaryexperiments

Skład zespołu:

Michael Thielemann
Dennis Schober
Steve Graeber

Live E-Drummer
Frank Glassl


Biografia:

Mocno zakorzenieni w ciężkim EBM z ręką do zapadających w pamięci melodii, trio odnalazło sobie właściwą niszę na scenie elektro. Ich muzyka wywiera bezczelny nacisk siły i agresji, jednocześnie zawsze trzymając oko na przystępności i emocjach. Gdzie większość grup wydaje się uważać za konieczne aby wybrać pomiędzy emocjami a agresywną siłą, Dennis Schober, Michael Thielemann i Steve Greber zdołali wcześnie w swojej karierze zrozumieć, że ich muzyka jest najbardziej efektywna gdy łączy w sobie łączy oba te podejścia.

Solitary Experiments założony w 1994 w Berlinie, zdołał ukształtować sobą dość solidną reputację na scenie swoimi pierwszymi trzema wydawnictwami "Final Approach", "Paradox" i albumem z remiksami "Final Assault" Ze swoim debiutem dla Out of Line "Advance into Unknown", grupa w końcu wybiła się na szersza wody. Kolejna podwójna-EP’ka "Cause and Effect" pomogła ugruntować im status ulubieńców prasy i elektro-miłośników, podczas gdy liczne utwory na kompilacjach, trasy z zespołami takimi jak Icon of Coil, [:SITD:], Neuroticfish, Funker Vogt i Blutengel, podobnie jak wyróżniające się występy i festiwale wzdłuż Europy i Stanów Zjednoczonych sprawiły, że Solitary Experiments stali się grupą, obok której żaden fan elektro nie może przejść obojętnie.

"Mind Over Matter" z 2005 wniosło obraz perfekcyjnego miksu synth pop’u i masywnych dźwięków EBM, zwiększając w ten sposób różnorodność zwolenników niemieckiego tria. W 2006 długo opóźnianie pierwsze trzy albumy grupy zostały ponownie wydane i rok później, Solitary Experiments powtórzyli sukces, kolejnym klubowym niszczycielem "Compendium." Początkowo album z remiksami, zawierał utwory będące dowodem powalającej współpracy z innymi artystami, takimi jak Feindflug i Agonoize.

Z kolejnym albumem “In The Eye Of The Beholder”, umiejscowiona w Berlinie grupa jeszcze raz zaprezentowała swoją wszechstronność. Płyta zawierała klubowe hity “Immortal” i “Rise And Fall” i szybko awansowała na najbardziej udany długogrający album w karierze zespołu. Wybierając pomyślny wątek z przeszłości, ale dalej rozwijając dźwięk, krążek pokazuje idealną fuzję emocjonalnej głębi i nakierunkowanych na kluby bitów.

W 2010 Solitary Experiments świętowali swoją 15 rocznicę działalności. Dla uczczenia tej specjalnej okazji, wydali nie tylko CD “Compendium 2” zawierające nie wydane wcześniej efekty współpracy, z innymi artystami, i rzadkie remiksy jakie zrobili dla innych zaprzyjaźnionych zespołów, ale również zorganizowali w swoim mieście rodzinnym pamiątkowy festiwal na który bilety zostały wyprzedane już parę tygodni przed ustalonym terminem wydarzenia.

Ta muzyka nie potrzebuje zniekształconych wokali czy też spektakularnych występów na scenie… Solitary Experiments jest zwyczajnie synonimem wysokiej jakości elektronicznej muzyki pop.