AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alien Skin
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Alien Skin
Alien Skin

Alien Skin
George Pappas

Kraj:
Australia

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
electronic, synthpop

WWW:
http://www.alienskinmusic.com
https://www.facebook.com/alienskinmusic

Skład zespołu:

George Pappas

Biografia:

Alien Skin to jednoosobowy projekt George’a Pappas’a byłego klawiszowca, legendarnego, australijskiego zespołu Real Life, którego ponadczasowy nagrany w latach 80-tych numer ‘’Send Me An Angel’’ wciąż czy to w oryginale czy jako cover nagrywany przez wielu elektro, undergroundowych i gotyckich artystów jest regularnie obecny na radiowych play listach całego świata.
 
W 2008 roku po wydaniu wielu uznanych albumów Real Life, po odbyciu obszernych tras koncertowych obejmujących USA, Europę i Australię, George samodzielnie spróbował swoich sił i pod szyldem Alien Skin wydał swój długo oczekiwany, debiutancki album ‘’ Don’t Open Till Doomsday’’.

Twórczość Alien Skin często porównywana jest do dokonań  Depeche Mode i Enigmy a wokalnie do Martina Gore (DM) i Davida Silvan’a z Japonii. Jego brzmienie to popis ogromnej mrocznej, melodyjnej melancholii.
Wydany w 2010 roku album ‘’The Unquiet Grave’’ potwierdza iż muzyka Alien Skin z atmosferycznymi, uwodzicielskimi, gotyckimi utworami z hipnotyzującą i enigmatyczną otoczką, cały czas efektywnie przyciąga tysiące wielbicieli na całym świecie.