AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Blutengel
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Blutengel
Chris Pohl

Blutengel
Blutengel na M'era Luna 2011

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, Gothic, industrial

WWW:
http://www.blutengel.de
https://www.facebook.com/BlutengelOfficial

Skład zespołu:

Chris Pohl
Ulrike Goldmann

 

Biografia:

Niewiele grup może dorównać  biegłości Blutengel w sprawnym pociąganiu za sznurki całej gamy uczuć, tworząc przy tym wciągający a jednocześnie chwytliwy pomnik dla mrocznej strony, która znajduje się głęboko we wszystkich i w każdym z osobna, przechodząc płynnie w kompatybilny z parkietem tanecznym pokaz sztucznych ogni elektronicznych bitów.

Od pompatycznych, orkiestralnych wstępów, przez wybijane dźwięki gothic-elektro, nostalgiczne brzmienie czy wrecz przebojowe, mroczne i uzależniające piosenki, Chris Pohl i Ulrike Goldmann prezentują nieodparte przyciąganie w mistrzowskiej kombinacji przeciwstawnych sił, takich jak odwieczny konflikt pomiędzy niebem a piekłem, erotyką a uczuciami, czy klimatem a klubową atmosferą.

Geniusz stojący za Blutengel - Chris Pohl, w obliczu propozycji wydania kompilacji największych przebojów, zaczął się zastanawiać: "jak brzmiałyby nasze klasyczne utwory jeśli mielibyśmy wtedy dostęp do najnowszej technologii i wiedzy?" Jeśli standardowy koszt "best of" ma gorzki posmak taniego chwytu, to pomysł na "Nemesis" narodził się gdy Blutengel zaczął nagrywać kolekcję swoich ulubionych utworów z początku kariery od nowa. Rezultatem jest nic innego jak imponujące i  kluczowe w ich karierze "Black Roses", "Vampire Romance" czy "Engelsblut", które nie tylko zostały wzmocnione, ale uzyskały zupełnie nową i  hipnotyzujący tożsamość. Nowe wersje pozwalają ponownie przeżywać ulubione kawałki Blutengel z przeszłości w tym pełnym przygód, fascynującym doświadczeniu.

Wraz z "Nemesis - The Best Of & Reworked", Blutengel nie tylko wydają swój pierwszy oficjalny album z największymi przebojami, ale również dają swoistą lekcję historii, prezentując klasyczne utwory, hity i przeboje z przeszłości we współczesnym brzmieniu.