AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
MOON.74
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

MOON.74
Dominic Hein

MOON.74
MOON.74

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2007-10

Gatunek muzyczny:
darkwave, electro, electro rock, electro-pop, electronic, synthpop

WWW:
http://www.moon74.de
https://www.facebook.com/moon74music

Skład zespołu:

Dominic Hein


Biografia:

MOON.74 to elektroniczny, popowo/rockowy zespół z Niemiec i projekt muzyczny piosenkarza Dominica Hein’a. Początek działalności MOON.74 datuje się na październik 2007 roku kiedy to Dominic w ciągu pierwszych dwóch lat sam wyprodukował wiele piosenek, które stały się podstawą do nagrania jego pierwszego studyjnego albumu. W tym samym czasie miały również miejsce pierwsze koncerty MOON.74. Następnie w roku 2010 zespół podpisał swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Echozone i 01.10.2010 pierwszy album zatytułowany ‘’Newbom’’ został wydany. Wydawnictwo to zawiera 13 najlepszych synthpopowych utworów wykonywanych tamtego czasu w Niemczech. Supportując kilkakrotnie zespół De/Vision, występując na licznych festiwalach, będąc bohaterem wielu artykułów i wywiadów w poczytnych muzycznych magazynach typu Zillo czy Sonic Seducer , udzielając się również na licznych kompilacjach MOON.74 szybko zaznaczył swoją aktywną obecność na scenie. W 2011 roku powstał pierwszy wideoklip do utworu ‘’Gin’’ dodatkowo był to rok obfitujący w znaczną liczbę bardzo udanych udanych koncertów.
W 2012 MOON.74 opublikował 6 remix EP’ek do darmowego pobrania, gdzie utwory z albumu ‘’Newbom’’ zostały zremiksowane przez wielu znanych artystów i zespołów.Finałem kulminacyjnym akcji remix był ściśle ograniczony Best Of Remix – albumu ‘’Rebom’’ gdzie najlepsze remiksy znalazły swoje miejsce na płycie CD dostępnej tylko na stronie internetowej MOON.74. Ponadto MOON.74 dzielił scenę w 2012 roku z takimi zespołami jak Apoptygma Berzerk i Mesh na znanym festiwalu Nordstem w Hamburgu.
Drugi studyjny album MOON.74 został wydany przez wytwórnię Infacted Recordings 28.06.2013 ’’How I Feel’’, który został opracowany w ścisłej współpracy z producentem Robem Dust, który pracował również z takimi artystami jak: De/Vision, Camouflage czy Joachim Witt wyznaczając w ten sposób nowy kamień milowy w karierze MOON.74.