AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Anima Virus
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Anima Virus
Anima Virus

Anima Virus
Anima Virus

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
electronic, Gothic, Gothic Rock, Synth gothic

WWW:
http://www.animavirus.com
https://www.facebook.com/pages/Anima-Virus/260091650701385?ref=stream

Skład zespołu:

Aurelio - wokal, gitara
Lucy - bas
Deneb - klawisze, elektronika

Biografia:

Projekt Anima Virus powstał w 1996 roku w wyniku rozpadu zespołu ‘’The Vacuum’’ w którym gitarzystą i wokalistą był Aurelio Gioia. Brzmienie nowej grupy Aurelio początkowo opierało się na tradycyjnych dźwiękach post-punku późnych lat siedemdziesiątych w typie zespołów: Christian Death, The Cure czy Bauhaus.
Obecnie Anima Virus wzbogacił swój dźwięk elektronicznymi smaczkami, zbliżając się w ten sposób swoją formułą do nowoczesnego brzmienia Depeche Mode, Goldfrapp a nawet do kalifornijskiej elity elektro-punkowej sceny formacji Vanishing i Sixteens...

Głównym założeniem Anima Virus jest personalizacja i aktualizacja literackich i filozoficznych tematów klasycznej kultury starożytnej które przedstawia brzmieniem elektro-rocka, który jest idealnie przystosowany do tego aby podjąć niektóre trudne tematy dotyczące na przykład społecznej alienacji. Twardy i jadowity ale jednocześnie melodyjny i czarujący dźwięk (dzięki swojej wielkiej poruszającej zdolności) jest klarownym składnikiem potężnych kompozycji, dodatkowo splątanych z naturalną tendencją do elektronicznego eksperymentowania która ostatecznie powinna podobać się wielbicielom amerykańskiego gothic-death-rocka.