AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Star Industry
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Star Industry
Star Industry

Star Industry
Star Industry

Kraj:
Belgia / Belgium

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock

WWW:
http://www.starindustry.be
https://web.facebook.com/Star-Industry-31905408467/

Skład zespołu:

Peter Beckers - wokal, gitara
Xavier "Pssyche" Vranken - drugi wokal, gitara
Stijn "Stign" Kuijpers - bas
Kurt Lantin - perkusja

Biografia:

Belgijski zespół gothic-rockowy Star Industry został założony w 1996. Po upływie 12 miesięcy od swoich ‘‘narodzin’’ członkowie grupy weszli do studia z zamiarem nagrania swojego pierwszego materiału, zatytułowanego ‘’Iron Dust Crush’’. Debiutancki album Star Industry spotkał się w całej Europie z bardzo pozytywnym odbiorem, czego owocem stały się pierwsze występy na znaczących festiwalach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Belgii. Piosenką ‘’Nineties’’ muzycy zdobyli pierwsze miejsce na Izraelskiej liście przebojów i po dzień dzisiejszy jest to utwór piastujący miano, sprawdzonego, parkietowego hitu tamtejszych alternatywnych klubów.

Wiosną 1999 roku zespół wydał EP-kę ‘’New Millennium E.P.’’ a 2001 przyniósł kolejne pełne wydawnictwo zatytułowane ‘’Velvet’’. Okres ten również z uwagi na dużą ilość występów podczas tak renomowanych festiwali jak: M'era Luna, WGT, Gotham, Eurorock, Dour, Carnival of Souls, Suikerrock czy Alive był dla zespołu Star Industry okresem najświetniejszym.

20 kwietnia 2007 roku Star Industry wrócił z najbardziej mrocznym i energicznym jak do tej pory albumem ‘’Last Crusades’’ na którym potężne bity i mocne gitarowe granie z sukcesem łączy się ze smyczkami i elektroniką. Aby skrócić do minimum czas oczekiwania na najnowszy długogrający krążek Star Industry zespoł w 2008 wydał album "Black Angel White Devil" propozycję składającą się z klasycznych, ponadczasowych, starszych i nowszych hitów zespołu z dodatkowym niezwykle udanym coverem piosenki "Enjoy The Silence" grupy Depeche Mode.

"The Renegade" to 10-utwory 5-ty pełnoprawny album, na którym Star Industry ponownie łączy swoją wierną gothic-rockową publikę charakterystycznymi motywami, miksując partie pianina, zdecydowanie chwytliwe melodie syntezatorów, mocne partie gitar a przede wszystkim, chórki Petera Beckers'a. "The Renegade" zabiera w niezwykłą podróż poprzez melodyjne brzmienie lat osiemdziesiątych, przenikliwe dźwięki gitary z lat dziewięćdziesiątych, podczas gdy utrzymuje nas w nowoczesnym elektronicznym nastroju z 21-go wieku i podejściu mniej-znaczy-więcej w pisaniu utworów. Star Industry z sukcesem ponownie połączył mrok i melodię, siłę i piękno na jednolitym, jednak wciąż zróżnicowanym dziele, które idealnie sprawdzi się w klubach i na scenie.