AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
At The Lake
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

At The Lake
Logo - At The Lake

At The Lake
At The Lake

Kraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2005-12

Gatunek muzyczny:
folk metal, symphonic metal

WWW:
http://www.atthelake.info
http://www.myspace.com/bandatthelake

Skład zespołu:

Natalia Sikora
Milena Gaworek
Anna Mentel
Krzysztof Kluz
Michał Badocha
Alex


Biografia:

At The Lake - tworzy muzykę z gatunku metalu symfonicznego, w intrygujący sposób łącząc elementy muzyki klasycznej, folkowej i metalowej. Od momentu powstania w grudniu 2005 roku, warszawski At The Lake zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i w Niemczech. Pojawił się również na kilku festiwalach, między innymi na festiwalu Rock - Transmisja w Gołdapii, gdzie zdobył I miejsce oraz na Rockowaniach w Mławie, gdzie zdobył II nagrodę.

W 2008 r. został zaproszony m.in. na festiwal Metalcamp w Słowenii. Zespół wystąpił na scenie między innymi z Within Temptation (Holandia),Sabaton (Szwecja), Hermh, Closterkeller, Turbo, Tyr (Wyspy Owcze), Thunderbolt (Norwegia), Dżem, Oddział Zamknięty i innymi.

W trakcie swej działalności zespół postanowił o odejściu od operowego wokalu, a swoją decyzję przypieczętował przyjęciem w szeregii w lutym 2009 r. Natalii Sikory, aktorki i wokalistki, laureatki licznych krajowych i międzynarodowych konkursów aktorsko-wokalnych, obdarzonej niskim, charyzmatycznym, rockowym głosem.