AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Compulsive Shopping Disorder - Demo


Czytano: 7488 razy

70%


Galerie:

Ostatnie tematy na forum:

Nowy, polski, industrialno/ambientowy projekt powstał jesienią 2004 roku.
Swoją nazwę wybrali celowo, Compulsive Shopping Disorder w tłumaczeniu oznacza "nałogowe zaburzenia w zakupach", a więc to`co projekt zaprezentował w swoich utworach i tekstach  - nieodpartą, wręcz chorobliwą chęć posiadania w dzisiejszych czasach.

Ich pierwsze demo powstało ostatecznie 13 marca 2006 roku.
Demo składa się z czterech utworów, pierwszy z nich "Dreams" jest dla mnie wyjątkowy.  Jego rytualny i hipnotyczny przekaz wprowadza słuchacza w przyjemny, transowy nastrój. Poza bardzo głębokimi tekstami, (które zainteresowani mogą poczytać na stronie internetowej http://www.csd.block.punkt.pl/teksty.html ) ma bardzo interesujące brzmienie. Jak sami autorzy mówią " podczas swojej pracy muzycznej korzystają wyłącznie z dźwięków stworzonych na syntezatorach i samplerze" dlatego też, warto wsłuchać się w każdy ton i przejścia.

Kolejny utwór "In Confidence" ma delikatnie zbliżony charakter muzyczny do starszych kawałków EBM. Wokal w formie mówionej daje odczucie, jakby autor opowiadał  o zwyczajnej historii, metamorfoza następuje dopiero pod koniec utworu, gdy ukazuje głębię emocji.
"Soul", najdłuższy na całej płycie, rozpoczyna się dość spokojnie, aby później przejść w ciężki lecz jednocześnie imponujący i wyśmienity wokal, który łączy się z tekstem mówionym ( stanowczo, lepszego zestawienia nie można tu sobie wyobrazić), nie należy również zapomnieć o bardzo przyjemnych szumach i trzaskach.
Ostatni i zarazem najkrótszy "Attraction of Pain" pozostaje w harmonii z resztą utworów, skupia się generalnie na dźwiękach, stwarza ponury i uspakajający nastrój.
Projekt Compulsive Shopping Disorder na swojej płycie prezentuje bolesne przykłady współczesnego życia, dostrzegalne jest to zarówno w muzyce jak i tekstach. Gorąco wszystkim polecam, naprawdę warto posłuchać!


Tracklista:

1. Dreams  6:12
2. In Confidence  6:29
3. Soul  8:00
4. Attraction of Pain  4:53

Autor:
Tłumacz: Lejdi
Data dodania: 2006-09-06 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: