AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Depeche Mode
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Depeche Mode
Depeche Mode

Depeche Mode
Depeche Mode

Kraj:
Wielka Brytania / Great Britain

Data powstania:
1980

Gatunek muzyczny:
80s, electronic, new wave, synthpop

WWW:
http://www.depechemode.com
https://web.facebook.com/depechemode?_rdr

Skład zespołu:

David Gahan
Martin Gore
Andy Fletcher


Biografia:

Od początku swojej działalności w Basildon, Essex, aż po cały Wszechświat, Depeche Mode kreują swoje rozpoznawalne brzmienie już od ponad 30 lat.

Depeche Mode został założony w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii, dzięki przyłączeniu się do ówczesnej grupy Martina, Alana i Vincenta Clarck'a o nazwie Composition Of Sound, późniejszego frontmana DM - Davida Gahana. On też zasugerował obecną nazwę grupy, inspirując się nazwą pewnego francuskiego magazynu mody.

Skład grupy zmieniał się na przestrzeni lat. Po wydaniu pierwszej płyty "Speak & Spell" dotychczasowy autor utworów Vince Clarke (Erasure) opuścił grupę. Zastąpił go, początkowo tylko jako muzyk koncertowy, Alan Wilder - stając się członkiem grupy dopiero w 1983.

W czerwcu 1995 po nagraniu "Songs Of Faith And Devotion" i związanej z tą płytą trasie koncertowej, Wilder odszedł z zespołu na skutek wewnętrznych nieporozumień.

Nowy album Depeche Mode "Spirit" pojawi się w wersji cyfrowej i standardowej, jako 12-utworowe wydawnictwo. Grupa planuje również ekskluzywną wersję w postaci 2CD, która zawierać będzie również specjalną, 28-stronnicową książeczkę, z wyjątkową grafiką i zdjęciami, a do tego 5 remiksów, w wykonaniu samego Depeche Mode, Matrixxman i Kurta Uenala, na płycie zatytułowanej ‘Jungle Spirit Mixes’. Za grafikę i zdjęcia towarzyszące albumowi Depeche Mode odpowiada znany, długoletni współpracownik i twórca filmowy Anton Corbijn.