AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Camouflage
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Camouflage
Camouflage

Camouflage
Camouflage

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1983

Gatunek muzyczny:
electronic, new wave, synthpop

WWW:
http://www.camouflage-music.com

Skład zespołu:

Oliver Kreyssig
Heiko Maile
Marcus Meyn


Biografia:

Heiko Maile, Oliver Kreyssig i Marcus Meyn rozpoczęli swoją muzyczną przygodę w 1983, dając fanom brzmienie, które uzależniało, było wymagające, a przy tym tak pięknie smutne w swoim zaproszeniu aby zatracić się już na zawsze w tańcu. Zespół odniósł sukces po obu stronach Atlantyku swoim debiutanckim albumem "Voices & Images". Następca - "Methods of Silence" płynnie wpasował się w ten czas, a wraz z singlem "Love Is A Shield" artyści stworzyli prawdziwy przebój, który wciąż święci triumfy na parkietach tanecznych i stacjach radiowych na całym świecie.

W latach dziewięćdziesiątych muzycy bawili się stylem z różnymi producentami sporo przy tym eksperymentując.

W 2003 Camouflage wydaje "Sensor", mroczny i pulsujący kawałek, który pokazuje, że nie przespali tego całego czasu, ale wciąż są w stanie udowodnić znaczenie swojej muzyki w nowym millennium, jeśli chodzi o brzmienie i piosenki. W 2006 ukazuje się "Relocated".

W 2015 wytwórnia płytowa Bureau B zdecydowała się wydać limitowany singiel "Shine", zawierający mocny kawałek z nadchodzącego albumu Camouflage, w trzech ekskluzywnych wersjach. Jest to coś co dotyczy nas wszystkich. Pozytywny przekaz piosenki i pragnienie wokalisty co do zmiany natychmiast dosięga słuchacza. Ponieważ: najłatwiejszą rzeczą na świecie jest narzekać na wszystko – a cholernie ciężką sprawą jest zwyczajnie się do kogoś uśmiechać. Nie jest tu wymagane nic poza pozbyciem się sztywnego codziennego wzorca. Nie jest łatwo ująć to równie dosadnie. Wymaga to utworu z uderzeniem co najmniej  jak "Shine". A oto argumenty: prosty mechaniczny bit, którego żaden parkiet taneczny nie będzie się obawiał, silny bas, chór, wiolonczele i skrzypce Babelsberg Film Orchestra. A ponad wszystkim tęskny głos Marcusa Meyn’a, który roztacza piękne melodie, z punktem kulminacyjnym w refrenie.

Nie ma niespodzianki w tym, że Camouflage powraca w 2015 ze swoim ósmym wydawnictwem "Greyscale" – uderzająco aktualnym i urzekającym albumem, zarówno pod względem muzyki i tekstów. Brzmienie na "Greyscale" jest ekspansywne i atmosferyczne, a jednocześnie jest przy tym zniewalające i spójne. Ponownie odpowiedzialnym za produkcję jest Heiko Maile. Stylistycznie przekonujący, kontrastuje on elementy elektroniczne, gitary, eksperymenty dźwiękiem i bitami wraz z akustycznymi instrumentami, takimi jak kwartet smyczkowy Babelsberg Film Orchestra.
Krążek brzmi nowocześnie, a przy tym Camouflage jak zawsze utrzymuje powiązanie ze swoim oryginalnym dźwiękiem, które sprawiło że są sławni. Bity i basy, syntezatorowe pasaże i podkłady ujawniają nieomylny znak firmowy, zarówno tak charakterystyczny jak wzruszająco przejmujący głos wokalisty Marcusa Meyn’a.