AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lecter
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lecter
Roman Bereźnicki

Lecter
LecterKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2011

Gatunek muzyczny:
alternative, indie, metal, rock

WWW:
http://www.lecter.pl
http://www.facebook.com/lecterpl

Skład zespołu:

Roman Bereźnicki
Bolek Bereźnick
Sławek Nykiel
Dominik Jończyk


Biografia:

Za nazwą Lecter kryje się przede wszystkim osoba Romana Bereźnickiego, kompozytora muzyki, autora tekstów, a także charyzmatycznego lidera grupy.
Od najmłodszych lat związany z muzyką kończy z powodzeniem szkołę muzyczną na wydziale gitary klasycznej; po dziś dzień śpiewa w opolskim chórze uniwersyteckim Dramma Per Musica.
Z upływem czasu pasja przeradza się w styl życia artysty, który od kilku lat zajmuje się nie tylko komponowaniem, ale także realizacją dźwięku (Strobo Studio).
Chociaż pierwsze zespoły, w jakich gra Roman formowały się jeszcze w połowie lat 90, poważniejsze sukcesy miały przyjść nieco później. Za takowe uznać należy nagraną przy jego współudziale w roku 2005 płytę zespołu Zberny3000, jak również wydany dwa lata później album „Wydostać” autorstwa Dr. Lecter.
Roman w czasie swojej kariery gra wiele koncertów na terenie całego kraju. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat pozwala mu na pełniejszą swobodę w korzystaniu z innych środków artystycznego wyrazu. Zmieniwszy nazwę zespołu na Lecter, postanawia nie ograniczać się wyłącznie do typowego instrumentarium.

Inspirowany twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2, Lecter z niebywałą lekkością tworzy energetyzujące, nietuzinkowe utwory, pełne świetnych melodii i przebojowych, zapadających w pamięć refrenów.