AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
HIM
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

HIM
Logo HIM

HIM
HIM

Kraj:
Finlandia / Finland

Data powstania:
1991

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock, metal, rock

WWW:
http://www.heartagram.com/
https://web.facebook.com/theheartagram/

Skład zespołu:

Ville Hermanni Valo – wokale
Mikko "Linde" Lindström – gitara
Mikko "Migé" Paananen – gitara basowa
Janne "Burton" Puurtinen – klawisze
 
Byli członkowie:
Juha Tarvonen
Juippi
Oki
Antto Melasniemi
Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala
Jussi-Mikko "Juska" Salminen
Mika "Gas Lipstick" Karppinen


Biografia:

HIM jest fińskim zespołem rockowym pochodzącym z Helsinek. Został założony w 1991 jako His Infernal Majesty, przez Ville Vallo, Mikke “Linde” Lindström’a i Mikko “Migé" Paananen’a. 
 
Jednak nazwa została zmieniona na HIM, w związku z wydaniem ich debiutanckiego albumu “Greatest Love Songs Vol. 666” w 1997.  Kower “Wicked Game” Chrisa Issak’a skupił uwagę na zespole, który swój status ikony ugruntował podczas edycji kolejnej płyty “Razorblade Romance”. Zorientowany bardziej na pop, przywodzi na myśl brzmienie lat 80’tych. Album zawiera "Join Me in Death", który jest jednym z najlepiej sprzedawanych singli w historii fińskiej muzyki.
Następne dwa wydawnictwa – “Deep Shadows and Brilliant Highlights” w 2001 i “Love Metal” z 2003, były tylko logiczną kontynuacją ich ogromnego sukcesu.
2005 przynosi “Dark Light” zainspirowany starożytnymi mitologiami i religiami. “Venus Doom” zawiera dziewięć utworów, które reprezentują dziewięć kręgów piekła Dantego. Głębokie, powolne, ciężkie brzmienie połączone z nawiedzonymi wokalami. Siódmy album studyjny “Screamworks: Love in Theory and Practice” jest bardziej melodyjny. Ostatnia płyta, zatytułowana “Tears on Tape”, zostaje wydana w 2013.
 
Według HIM, gatunek muzyczny jaki uprawiają to alternative, jednak wokalista I fani mówią o "love metal". Ville Vallo twierdzi również, że HIM na początku był grupą założoną w hołdzie Black Sabbath.
Co jest pewne – muzyka HIM zawiera w sobie gothic rock, gothic metal, alternative rock, alternative metal i dark rock wraz z melodyjnym heavy metalem. Jest ona również ukierunkowana na rock and roll, czy bardziej na gothic and roll.