AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lacrimas Profundere
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lacrimas Profundere
Rob Vitacca

Lacrimas Profundere
Lacrimas Profundere

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1993

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal

WWW:
http://www.lacrimas.com
http://www.myspace.com/lacrimasprofundere

Skład zespołu:

Rob Vitacca - wokal
Oliver Nikolas Schmid - gitara
Korl Fuhrmann - perkusja
Tony Berger - gitaraBiografia:

Zespół Lacrimas Profundere został założony w 1993 roku przez gitarzystę Olivera Schimda. Początkowo był to projekt mocno inspirowany muzyką z gatunku doom metal, z użyciem żeńskich wokali oraz klasycznych elementów (wiolonczele, harfa, flet). Kiedy w zespole pojawiła się wokalistka Anja Hötzendorfer, muzycy skupili się na pracy nad debiutanckim albumem zatutułowanym ''... And The Wings Embraced Us'', który ukazał się w roku 1995. Następnie w 1997 ukazał się materiał zatytułowany ''La Naissance d’un Reve''.
Po tym czasie wytwórnia Napalm Records wyraziła zgodę na wydanie 5 kolejnych albumów zespołu. Gdy do pozostałych członków dołączyła harfistka, muzycy zajęli się pracą nad ''Memorandum'' (1999). W 2001 po raz pierwszy materiał Lacrimas Profundere - ''Burning: Wish'' - zwrócił uwagę międzynarodowej prasy. Ten album zawierał w sobie przemieszanie klasycznych elementów, a także był pierwszym, gdzie barytonowych wokali udzielał brat Oliviera, Christopher Schimd. Od momentu kiedy zespołem zainteresowały się media, Lacrimas Profundere pojechał w pierwszą międzynarodową trasę, odwiedzając Europę, a także Amerykę Łacińską.
Kolejnymi albumami w dyskografii grupy są ''Fall, I will Follow'' z 2002 roku oraz ''Ave End'' z 2004, a także ''Filthy Notes for Frozen Hearts'' z 2006. Ciężkie gitary, delikatny, niski głos wokalisty, który koi ogólne, ciężkie wrażenie, są charakterystycznymi cechami tychże albumów.
W 2007 roku skład grupy zmienił się wliczając w to odejście Christophera Schmida. W maju 2008 wydano album ''Songs for the Last View'', a ostatnim albumem w dorobku grupy jest jak do tej pory wydany w kwietniu 2010 ''The Grandiose Nowhere''.