AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Merciful Nuns
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Merciful Nuns
Merciful Nuns

Merciful Nuns
Merciful Nuns

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2010

Gatunek muzyczny:
Gothic Rock

WWW:
http://www.mercifulnuns.com
https://web.facebook.com/MercifulNuns/

Skład zespołu:

Jawa - bas
Jon - gitara
Artaud Seth - wokal, klawisze

Biografia:

Całkowicie nietknięty przez trendy i chęć do przypodobania się słuchaczowi, Artaud Seth w swojej roli osoby odpowiedzialnej za działalność Merciful Nuns, kontynuuje podróż na wybranej muzycznej drodze.
Tworząc genialną produkcję, nie tylko w kontekście obecnych wymagań, a oprócz tego zwyczajnie i dogłębnie kreując ponadczasową, wspaniałą muzykę. Gothic jako mieszanka panoramicznej epiki i potężnych ścian gitarowego brzmienia, liturgicznych zaśpiewów, hałaśliwego automatu perkusyjnego i grobowego wokalu Artaud, przeszywającego każdy fragment ciała, nieraz pogrążając się w wewnętrznej rozpaczy w sercu słuchacza.
Merciful Nuns są czymś więcej, niż tylko jedynym, prawowitym następcą poprzedniej legendarnej formacji tych artystów, grupy Garden Of Delight! Z Merciful Nuns muzycy osiągnęli już kultowy status i muszą być postrzegani jako grający idealne brzmienie dla przyjemności inteligentnego słuchania!

W 2016 piekielne trio ponownie uderza: "Thelema VIII", ósmy album bogów rockowego okultyzmu, którym przewodzi Artaud Seth. Nagrany w stałym składzie, bezsprzecznie wiedzie prym na gotycko-rockowej scenie. Rzadko który zespół działający w tym gatunku może pochwalić się taką żywotnością jak Merciful Nuns.
"Thelema VIII" atakuje bębenki słuchowe implozją, a mało któremu albumowi udaje się przyciągnąć słuchacza swoim urokiem tak szybko i przekonująco.
Natychmiast dają znać o sobie wyraźnie rozbudowane utwory, dziki i groźny mrok penetruje kanały audytorium. W typowym dla Merciful Nuns stylu można odnaleźć synapsis przekraczający proces samego słuchania poprzez stawianie fundamentalnych pytań o znaczenie w ich literackim kontekście. Na tą okazję odnajdujemy dociekliwego Sokratesa w podróży do otchłani dystopijnego społeczeństwa żyjącego w zgodzie z telemitycznymi zasadami na dalekiej egzoplanecie. 

Merciful Nuns powracają ze swoim 9 albumem "A-U-M" w 2017. Dostarcza on głębokiego, lyricznego kontekstu na tle hipnotyzujących pejzaży dźwiękowych i starannie zaaranżowanych orkiestracji, nasyconych porywającą energią. Tym razem podróż prowadzi nas w świat filozofii Wschodu, trasa wyznaczona jest w sposób, do jakiego przyzwyczaili się już fani grupy, a który niewątpliwie spełni ich oczekiwania na "A-U-M". Wokale, bas i gitary są zaaranżowane w idealnej harmonii i nawzajem się wspierają. Nie odnosi się wrażenia, że słucha się trzech indywidualistów pracujących razem, tylko skoordynowanej jedności.