AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
NUN - Hope


Czytano: 10732 razy

85%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:

Biorąc płytę do ręki najpierw zwracam uwagę na tę część wizualną, tak więc przyglądając się okładce, kolorowej i komiksowej, mogłam domyśleć się, że będzie to muzyka bardzo pozytywnie nastrajająca i zbytnio się nie myliłam.
Po pierwszym przesłuchaniu bardzo miło mnie zaskoczyła, rytmiczna i pełna energii muzyka, którą ciężko porównać z jakąkolwiek inną, sprawia, że jest oryginalna i wyjątkowa.
   
Pierwszy, tytułowy utwór "hope" bardzo przyjemnie się słucha, jednak jak na całej płycie, występuje tu dość ciekawe zderzenie. O ile muzyka jest skoczna i podrywa z krzesła, o tyle, po głębszym wsłuchaniu się, okazuje się , że tekst jest nieco smutny. Co jednak nie przeszkadza w delektowaniu się płytą...

Kolejno idąc przez utwór  "i don't know how" oraz "here 4u", którego rytm podoba mi się najbardziej i smaczku dodaje męski głos w tle, dochodzę do mojego ulubionego utworu "vision of life". Spokojny, na odpoczynek po trzech wcześniejszych, ma w sobie to "coś", co sprawia, że tak bardzo przypadł mi do gustu.

I nagle koło się zamyka, dochodzę do ostatniego utworu "hope" (w innej wersji) który rozpoczyna i kończy płytę. Jednak nie może być tak wspaniale i muszę tu skrytykować. W drugiej połowie utworu pojawiają się dźwięki w ogóle nie pasujące do rytmu i całości piosenki, jakby stukanie drewnianym klockiem o drugi niszczy cały klimat.

Mimo wszystko muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych singli jaki słyszałam, przyjemnie nastraja i już po jednym wysłuchaniu chodzi po głowie bardzo długo;) Gorąco polecam! I czekam na więcej…

Tracklista:
1. Hope ( Club Edit ) 3:54
2. I Don’t Know How ( Dance Remix Radio Edit ) 3:13
3. Here 4u ( Minerve Special Version ) 4:21
4. Vision of Life ( 2Grand Mix ) 5:01
5. Hope ( People Theatre’s Glory Mix ) 6:31

Autor:
Tłumacz: Lejdi
Data dodania: 2006-03-27 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: