AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Crystalline Effect
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

The Crystalline Effect
The Crystalline Effect

The Crystalline Effect
Elenor Rayner & Pete Crane

Kraj:
Australia

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
ebm, electro-industrial, electronic, industrial, trip-hop

WWW:
http://www.thecrystallineeffect.com
http://www.myspace.com/thecrystallineeffect

Skład zespołu:

Elenor Rayner - teksty, wokal
Pete Crane - muzyka

Biografia:

Pochodzący z Australii, The Cristalline Effect, tworząc kombinację elementów elektro, EBM’u i trip hopu z kobiecym wokalem, jest postrzegany jako projekt wykonujący ‘’styl który napędza burzę śnieżną’’.

Zespół jest duetem składającym się z Elenor Rayner (wokal, teksty) i Pete’a Crane’a (muzyka). Ich debiutancki album ‘’Glass’ wydany w 2005 roku przez europejską wytwórnię Black Flame Records został wysoko oceniony i zasypany pozytywnymi recenzjami na całym świecie co zmobilizowało muzyczną parę zaledwie parę miesięcy później bo w roku 2006 do niezależnego wydania EP-ki ‘’Blurred Edges". Kiedy wytwórnia Black Flames Records zakończyła swoją działalność, The Crystalline Effect znaleźli nowy dom w węgierskiej Advoxya Records która w 2007 roku, chciała wydać kolejną EP-kę zespołu zatytułowaną "Do Not Open". Nieszczęśliwie kopia promocyjna "Do Not Open" wyciekła przed datą ukazania się płyty na rynku, i w ciągu kilku tygodni uzyskała tysiące ściągnięć, nielegalnych kopii mp3. "Do Not Open" została przez to wycofana przez wytwórnię i na jej miejsce, jako EP-ka promująca nowe wydawnictwo została wydana "Hypothermia". The Crystalline Effect zdobyli globalnie parkiety taneczne dzięki remiksom wykonanym przez słynnych artystów takich jak między innymi: Ivory Frequency, Negative Format, Implant, Neikka RPM, Blank, Urceus Exit i Dunkelwerk. Utwory TCE znalazły się również na wielu powszechnie znanych kompilacjach takich jak ‘’Fxxk The Mainstream’’ z wytwórni Alfa Matrix czy ‘’Interbreeeding’’ z BLC Productions.

W 2008 roku, The Crystalline Effect uderzyli pełną mocą w europejskie sceny kilkoma koncertami w Holandii, Węgrzech, Estonii i na Litwie jako support tak znanych grup jak Hocico i Snog.
Wrzesien (2008) to również data premiery drugiego pełnego albumu grupy - ‘’Identity’’.