AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Technoir
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Technoir
Technoir

Technoir
Steffen Gehring & Julia Beyer

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
darkwave, ebm, synthpop

WWW:
http://www.technoir.de
http://www.myspace.com/technoirmusic

Skład zespołu:

Steffen Gehring


Biografia:

Po kilku, początkowo solowych nagraniach w stylistyce ciężkiego industrialu, przy wsparciu muzyków z Plastic Noise Experience, utalentowany i klasycznie wykształcony w kierunku muzycznym niemiecki artysta Steffen Gehring mocno wkroczył na taneczną scenę. Talent wokalny Julii Beyer idealnie wpasował się w jego projekt, tuż po tym jak opuściła ona zespół Inside (projekt poboczny Darrin’a Huss’a z Psyche).

Technoir szybko rozpoczął swoją inwazję na kluby… Po wysoko ocenianym udziale w kilku kompilacjach, duet wydał swoją debiutancką MCD “Requiem” i album “Groundlevel” w niemieckiej wytwórni Bloodline, i natychmiast został zaproszony do grania na tak wielkich festiwalach jak Eurorock i Wave-Gotik-Treffen. W 2002 roku Sony również opublikowało ich wielki hit “Love Like Blood”, bardzo taneczny cover Killing Joke wyprodukowany przez Olaf’a Wollschläger’a.

Steffen po tak udanych początkach swojego projektu, grał również na żywo jako klawiszowiec w Plastic Noise Experience, podczas gdy Julii udzielała się wokalnie na albumie i trasie powracającego w światła reflektorów The Eternal Afflict. Po wykonaniu swoich mikserskich obowiązków dla Steffen’a (Psyche, Eternal Afflict, PNE, OVNI, etc.) oraz kilku specjalnych, gościnnych występach wokalnych Julii (Melotron, Distorted Reality, Rotersand…), Technoir skupili się na swoim, kolejnym długo oczekiwanym albumie “Deliberately Fragile”. Z mocniejszym brzmieniem i mroczną domieszką, nowe utwory Steffen’a na ''Deliberatery Fragile'' zawierają szczególnie wzruszającą melodykę która idealnie wpasowała się w imponującą skalę głosu Julii.