AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
I:Scintilla
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

I:Scintilla
Brittany Bindrim

I:Scintilla
I:Scintilla

Kraj:
Stany Zjednoczone / United States

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
electronic, industrial, industrial rock

WWW:
http://www.iscintilla.com
http://www.myspace.com/iscintilla

Skład zespołu:

Brittany Bindrim - wokal/teksty
Jim Cookas - gitara/programowanie
Vincent Grech - perkusja
Brent Leitner - gitara/programowanieBiografia:

W stosunkowo niewielkim odstępie czasu I:Scintilla osiągnęła znaczący wpływ na amerykańską scenę muzyki electro/industrial. Uzależniony od ciągłego koncertowania i nagrywania, zespół zbudował sobie ogromne poletko fanów, co zaowocowało ponad tysięczną sprzedażą ich debiutanckiego albumu, wydanego bez żadnej pomocy wytwórni czy dystrybutora.

Uwodzicielski i wypolerowany na diament głos Brittany Brindrim, często przywodzi na myśl Garbage, Evanescence czy Theatre of Tragedy. Jednakże skomplikowane warstwy gitar i syntezatorów otaczające ten nieco agresywny głos przypominają Gravity Kills, Stabbing Westward, White Zombie, czy nawet NIN!

Ich połączenie ostrego gotyckiego industrialu, chrupkich gitar, trip-hopowych bitów, psychodelicznych fal, intensywnego wokalu i wirującego electro jest chwytliwe i jednocześnie zadziorne. Grupa ta odnajduje swoją moc w unikalnej zdolności, jaką jest przenikanie z szybkich, nasyconych tempem utworów do wolniejszych, elektronicznych kawałków o lżejszym wydźwięku, a wszystko to ze stałą charyzmatyczną i kuszącą postawą.

Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej cennych i zaskakujących odkryć belgijskiej wytwórni Alfa Matrix.