AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wywiad z Lacrimosa


Czytano: 13457 razy


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Frontman Lacrimosy Tilo Wolff opowiada nam w paru zdaniach o swoim nowym, wydanym parę dni temu albumie "Revolution", i o zbliżającym się Tour: Revolution które już 23 września 2012 roku rozpoczyna się w naszym kraju.

1.Jesienne tournée Lacrimosy to będzie coś specjalnego: dłuższa setlista, koncerty składające się z dwóch części. Co kryje się za takim pomysłem?


TW: Chodzi nam o to by przedstawić ludziom trochę inny rodzaj show, tłumaczący również w pewien sposób tytuł albumu "Revolution". Plusem wynikającym z takiego rozwiązania jest też to że mamy o wiele więcej czasu do zaprezentowania naszych starszych piosenek podczas tego występu.

2. Jak wyglądały przygotowania do trasy? Czy masz jakieś obawy, czy raczej czujesz się bardzo pewnie?


TW:
Ponieważ wciąż jestem bardzo zajęty, wszystkim tym co związane jest z ukazaniem się nowego albumu, trudno mi znaleźć czas aby myśleć o nadchodzącej trasie w emocjonalnym wymiarze, który jest dobry, chociaż, chcę by ta trasa koncertowa odbyła się na scenie, a nie wcześniej w mojej głowie. Wiesz o co mi chodzi?

3. "Tour: Revolution" rozpoczynacie w Polsce. Grałeś już tutaj, podobało Ci się? Masz jakieś szczególne wspomnienia? I jakie są Twoje oczekiwania dotyczące nadchodzących koncertów?

TW:
Bardzo lubię Polskę! To jest właśnie powód dla którego właśnie tu rozpoczynamy swoje tournée. Publiczność jest zawsze bardzo przyjazna i serdeczna, a z drugiej strony bardzo intensywna w swoich wrażeniach. Nasza publiczność w Polsce wie jak się bawić, wie również jak słuchać i czuć emocjonalną stronę LACRIMOSY!

4. Czy możesz powiedzieć coś o ogólnej idei nowego albumu? Co było jego inspiracją? O co chodzi z tą rewolucją? O co Ty walczysz?

TW:
Myślę że żyjemy w społeczeństwie, w którym my ludzie tak naprawdę nie zwracamy zbytniej uwagi na swoje potrzeby. Będziemy funkcjonować, spokojnie wykonując swoje obowiązki Ludzie nie troszczą się o siebie i o swoje wewnętrzne uczucia. Zamiast słuchać serca, słuchają tego co inni mają do powiedzenia na ich temat, i starają się dać z siebie wszystko, by uzyskać dobry obraz, moc i uwagę. Myślę że nadszedł czas na to by ponownie zadać sobie pytanie. Czy jesteśmy zadowoleni z tego rodzaju społeczeństwa, które zbudowaliśmy?!

5. Który z utworów na "Revolution" było najtrudniej tworzyć i nagrywać?

TW:
To był "This is the night" ponieważ jest to najbardziej emocjonalna piosenka, jaką stworzyliśmy na tym albumie, dodatkowo jest to jedna z najbardziej złożonych kompozycji, co usłyszysz jeżeli tylko dobrze się w nią wsłuchasz.

7. Dla kogo przeznaczona jest muzyka płynąca z waszego nowego albumu? Czy jest ona charakterystyczna brzmieniowo dla Lacrimosy?

TW: Dla każdego, kto nie boi się słuchania muzyki, która wymyka się granicom głównego nurtu i nie daje się zbyt szybko sobą znudzić.

8. Wspomnijmy jeszcze o specjalnych gościach, którzy brali udział w powstawaniu albumu "Revolution". Jak doszło do współpracy z Mille Petrozą (z trash-metalowej grupy Kreator i Stefanem Schwarzman’em z heavy-metalowej formacji Accept) i dlaczego właśnie oni?

TW: Kiedy Mille mnie odwiedził, spędzając razem wieczór zagrałem mu utwór "Revolution". Bardzo mu się spodobał i od razu zapytał czy może ze mną zagrać. Nagraliśmy więc razem więcej i jeszcze więcej numerów i wtedy pomyślałem, że brzmią one bardzo dobrze. Stefan będzie grał na perkusji, już od dwóch lat rozmawiamy o naszej współpracy, od momentu kiedy zagraliśmy razem na festiwalu w Polsce.

9. Jak zachęciłbyś przeciętnego słuchacza do zapoznania się z twórczością Lacrimosy?

TW:
Otwórz butelkę czerwonego wina, zrelaksuj się i po prostu pozwól muzyce płynąć!

10. Bardzo dziękuję za czas który nam poświęciłeś i za odpowiedzi na moje pytania. Może chciałbyś coś powiedzieć na zakończenie naszym czytelnikom?


TW:
Bardzo czekam na tą trasę koncertową z jej koncepcją, wyjątkowo długich koncertów, podzielonych na dwie części. To będzie coś specjalnego i mam nadzieję że wszyscy będziemy mieli wspaniałe noce podczas tego tournée.

Strony:
Autor:
Tłumacz: Schizev
Data dodania: 2012-09-13 / Wywiady


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: