AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lacrimosa
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lacrimosa
Lacrimosa na M'era Luna 2016

Lacrimosa
Tilo Wolff na M'era Luna 2016

Kraj:
Szwajcaria / Switzerland

Data powstania:
1990

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, Gothic Metal, symphonic metal

WWW:
http://www.lacrimosa.com
https://web.facebook.com/LacrimosaOfficial

Skład zespołu:

Tilo Wolff
Anne Nurmi


Biografia:

Lacrimosa powstała w 1990. Na czele projektu stoi Tilo Wolff - główny kompozytor i założyciel oraz Anne Nurmi. Początkowo projekt tworzył tylko Tilo, Anne pojawiła się w 1994 współtworząc album 'Inferno'.

Muzyka Lacrimosy jest ciężka do sklasyfikowania, łączy w sobie bowiem szeroką gamę komponentów: elementy muzyki gotyckiej, darkwave oraz gotyckiego metalu, a także elementy heavy metalu i gotyckiego rocka, które doskonale współbrzmią z wiolonczelami, trąbkami, klasycznymi instrumentami.
Styl Lacrimosy rozwijał się i zmieniał przez lata.

Mówi się, że najwyższy poziom Tilo wyznaczył albumem ''Elodia'' z 1999. Wydawnictwo to można porównać do teatralnej sztuki w trzech aktach, opowiadającej historię nieszczęśliwej miłości. Nad albumem pracowało łącznie 180 ludzi. Lacrimosa współpracowała m.in z londyńską orkiestrą symfoniczną, nagrywając w słynnym Abbey Road Studios.

Teksty Lacrimosy pisane są głównie w języku niemieckim. Aczkolwiek od albumu ‘’Inferno’’ z 1995 zaczęły pojawiać się także teksty w języku angielskim, których autorką jest Anne. Także język fiński - rodzimy język Anne, został użyty w niektórych utworach zespołu m.in: ‘’Schakal’’ z albumu "Inferno" oraz "The Turning Point" z albumu "Elodia". Teksty Lacrimosy poruszają tematykę miłości, smutku, żalu, tęsknoty.