AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
XPQ-21 - Alive


Czytano: 6041 razy

90%


Ostatnie tematy na forum:

Po trzy letniej przerwie kultowy, electro/ synth-popowy zespół XPQ-21 ufny we własne siły, powrócił z nowym albumem "Alive". Cztero osobowy skład, na swojej płycie łączy brutalne, taneczne, elektroniczno - punkowe ,a zarazem melodyjne i pełen wyrazu dźwięki. "Alive" jest bardziej rockowa niż wszystkie poprzednie produkcje ,a wokal Jeyênnesa ( lidera zespołu ) wysuwa się na pierwszy plan. Tym, którzy lubią Front 242, The Prodigy czy Hocico , prawdopodobnie przypadnie do gustu płyta "Alive" : elementy electro, punka, industrialu i ebm są razem pomieszane w piosence "Dead Body" czy "Jesus was Gay". Jednakże, XPQ-21 prezentują nam również bardziej delikatne dźwięki poprzez połączenie electro z melancholijnym podkładem. Album rozpoczyna rytmiczny utwór "Rockin’ Silver Knight", niespecjalnie wyróżniający się z całej płyty. Następnie przechodzimy do kawałka "Jesus was Gay & Sonne", mimo że najdłuższy, nie nudzi się podczas słuchania. Wybitny, łączy w sobie kilka gatunków, dochodzi do tego bardzo przejmujący głos wokalisty i nie przeszkadza nawet dość nietypowe zakończenie.
Następna to "Beautiful", ze świetnym rytmem i ciekawym, nieco ironicznym tekstem:

"…Buy your magazines
and learn your lifestyle…
… But you don't have to change your mind, 'cause you're Beautiful,
No matter what you say and what you do
Beautiful
Created for a plastic Word"

"Dead Body", agresywny, z wyraźnym wokalem, nie sposób aby został niezauważony podczas słuchania płyty. Kolejny utwór "Saviour" z mocnym, brutalnym i anty-religijnym tekstem utrzymany jest w podobnym klimacie. Słuchając "Everything" dochodzimy powoli do końca albumu, tempo się zmniejsza, aby ostatecznie dotrzeć do najspokojniejszego, końcowego utworu "In Your Eyes", który osobiście najbardziej mi się spodobał.

"there’s a hope in your eyes
we can live forever
together in you

in your eyes
i can see your smile"
 
Album "Alive" prezentuje nie tylko różnorodną technikę grania, także tekstów, które są anty-religijne, związane z fantazjami o przemocy czy też religijną apokalipsą. Jest to zdecydowanie jeden z bardziej absorbujących albumów od bardzo dawna.

Tracklista:
1. Rockin’ Silver Knight
2. Jesus was Gay & Sonne
3. Beautiful
4. Dead Body
5. Saviour
6. In Your Eyes
7. Everything

Autor:
Tłumacz: Lejdi
Data dodania: 2006-06-01 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: