AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Apoptygma berzerk - You and me against the world


Czytano: 11884 razy

80%


Wykonawca:

Galerie:

Katalog płyt:
Ostatnie tematy na forum:

Ty i ja przeciwko światu.. Nie słyszałam bardziej trafnej nazwy albumu, który wywołał tyle zawziętych dyskusji i to jeszcze na długo przed wydaniem. Po latach błądzenia w muzycznych inspiracjach, latach mniej lub bardziej spójnych albumów, Apoptygma Berzerk postanowiła sprzeciwić się wszystkiemu wciągając w swój bunt każdego potencjalnego słuchacza. Jeśli nie byłeś dotąd fanem APB być może możesz zacząć nim być. Grupa przyjęła bowiem nieoczekiwany (za to mocno rozplotkowany) zwrot w muzyce. Zamiast elektronicznych kombinacji, mocne brzmienie żywych gitar; miast spokojnego "come lie next to me" zdecydowane "In this together" wokalisty. Nie sądziłam nigdy że zdarzy mi się pisać na temat grupy, której utwór chcąc niechcąc stał się hitem popularnych telewizji muzycznych i stacji radiowych. Nie sądziłam, że zdarzy mi się o takiej zmianie i tzw. : "komercji" (częsty zarzut) pisać pozytywnie. Do głowy by mi nie przyszło, że jedna z bardziej znanych grup w środowisku świata alternatywnego będzie szturmowała listy przebojów na całym świecie, mimo to pozostając nadal jedną z lepszych grup w naszym małym elektronicznym undergroundzie ;)
"You and me against the world" to juz nie elektronika, to zdecydowany pop-rock i to jeden z lepszych. Owszem nadal słychać, że APB nie wyrzucili syntezatorów i chwała im za to, elektroniczne wstaweczki i tła tworzą bowiem na tej płycie niesamowitą całość godną membran naszych głośników mimo tego, że teraz możemy ustawić tę grupę z powodzeniem obok muzyki U2 czy (nawet chyba trafniej) Johna Bon Jovie, lecz jeśli bolą Was te porównania, równie dobrze możecie wyobrazić sobie nową płytę Apoptygmy obok Zeromancera. To już inna liga, inna bajka. To już nie "Harmonizer" ani słodkie "Kathy's Song". To zdecydowany krok w inny świat, inną publikę i inne wymagania. Oczywiście tylko wtedy jeśli fani okaża się zbyt zamknięci i ograniczeni muzycznie, by nie docenić nowego oblicza APB. Zdecydowane perełeczki to: "Shine On", w którym energia aż popycha do ruszenia się z miejsca; oraz "Cambodia" - utwór będacy coverem Kim Wilde, który od pierwszych tonów nie dość, że porywa zdecydowanie do tańca i energetyzuje, to jeszcze jest bardzo dobrą aranżacją muzyczną hitu sprzed lat.
Apoptygma Berzerk zaryzykowała wszystko zmieniając swój image (nawet wokalista wygląda nieco inaczej), postawiła wiele na jedną kartę mając świadomość, że nie każdemu może spodobać się taka muzyka. Mnie do siebie przekonali, do tego stopnia, ze postanowiłam razem z nimi stanąć przeciw światu nucąc sobie "In this together"...

01. Tuning In Again ( Intro)
02. In This Together ( Album Version )
03. Love To Blame
04. You Keep Me From Breaking Apart
05. Cambodia
06. Back On Track
07. Tuning In To The Frequency Of
08. Mercy Kill
09. Lost In Translation
10. Maze
11. Into The Unknown
12. Shine On ( Bonus Track )
13. Is Electronic Love To Blame ( Bonus Track )

Autor:
Tłumacz: Selene
Data dodania: 2006-02-15 / Recenzje muzyki


Inne artykuły:
Najnowsze komentarze: