AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Apoptygma Berzerk
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Apoptygma Berzerk
Stephan Groth

Apoptygma Berzerk
Apoptygma Berzerk

Kraj:
Norwegia / Norway

Data powstania:
1989

Gatunek muzyczny:
ebm, electronic, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://www.theapboffice.com
https://www.facebook.com/ApoptygmaBerzerk

Skład zespołu:

Stephan Groth
Ted Skogmann
Jonas Groth
Audun Stengel


Byli członkowie:
Jon Erik Martinsen

Biografia:

Apoptygma Berzerk jest zespołem muzycznym z Norwegii, grającym mieszankę EBMu, futurepopu i synthrocka. Grupa osiągnęła umiarkowany sukces komercyjny tworząc unikalną markę przygnębiającego, tanecznego gotyckiego synthpopu, zdobywając nagrody i plasując się w pierwszej dziesiątce list przebojów w Niemczech i Skandynawii. Apoptygma Berzerk (skracana do APB lub Apop) odbywała wspólne trasy koncertowe po Europie, Ameryce Północnej, i Izraelu z zespołami takimi jak VNV Nation czy Icon of Coil.

Projekt Apoptygma Berzerk został założony w 1989 roku przez Stephana Groth’a i Jona Erika Martinsen’a. Po nagraniu kilku demówek, włączając "Victims of Mutilation" Jon Erik odszedł z zespołu krótko po tym jak poczuł się niedobrze z kierunkiem muzycznym w którym zaczęła zmierzać grupa. Teksty Groth'a mają zdecydowany pro-chrześcijański wydźwięk (raczej niezwykły zwrot na tą religię), w przeciwieństwie do większości typowo ewidentnie anty-chrześcijańskich (lub bardziej specyficznie anty-katolickich) poglądów wyznawanych przez większość zespołów opierających się na gotyckiej/ostrej/mrocznej stylistyce. Podczas gdy raczej skryty na temat swojej wiary Groth jest zawsze otwarty, aby rozmawiać o tym gdy zostanie zapytany. Pomimo że nie jest to nigdy widoczne w żadnym z utworów na żadnym albumie.
Na przykład, "Welcome To Earth" jest prawie całkowicie poświęcony relacjom istot ludzkich z resztą wszechświata i innym potencjalnym inteligentnym formom życia (i miłości), podczas gdy album "7" ma bardziej jawny posmak religijny. Wszystkie teksty zespołu pisane i wykonywane są w języku angielskim.

Nazwa Apoptygma Berzerk, może mieć swoje ukryte znaczenie, albo może nie znaczyć nic, w zależności od wywiadu który się czyta. Groth twierdzi że nazwa zespołu, została przypadkowo wybrana ze słownika. Apoptygma jest staro greckim słowem oznaczającym zakładkę w kobiecym ubiorze.