AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Fixmer/McCarthy
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Fixmer/McCarthy
Logo - Fixmer/McCarthy

Fixmer/McCarthy
Fixmer/McCarthy

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial

WWW:
http://www.fixmermccarthy.com
http://www.myspace.com/fixmermccarthy

Skład zespołu:

Terence Fixmer
Douglas McCarthy


Biografia:

Po wielu latach milczenia Douglas McCarthy – legendarny głos Nitzer Ebb, jest gotowy do nowej elektronicznej wojny!!! Połączył siły z Terencem Fixmer'em, by stworzyć Fixmer/McCarthy – nowy projekt łączący ich mocne strony...

Terence Fixmer uznany artysta sceny techno, z którą związany jest od ponad 10 lat, w 1998 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Gigolo Records i nagrał wiele hitów takich jak ‘Electrostatic’, ‘Body Pressure’, ‘Electric Vision’ oraz album „ Muscle Machine” (uznany przez magazyn Groove Mag jako jeden z trzech najlepszych albumów roku). Remiksował także utwory między innymi takich wykonawców jak Sven Vath, Dave Clarke oraz Hell. Fixmer dodatkową sławę zdobył dzięki swoim występom które były swojego rodzaju mieszanką ebm'u i techno, z dużą dawką żywiołowej energii. Brzmienie Terence’a jest unikalne i natychmiast rozpoznawalne a koncerty w wykonaniu tego artysty to przeżycie którego nie można zapomnieć! Grał na największych muzycznych imprezach typu I Love Techno, May Day, Nature One, ponadto występował w najlepszych klubach techno na całym świecie i uświetniał swoją obecnością największe festiwale, między innymi Pukkelpop, Dour Festival czy Benicassim.

W 2002 roku Mute Records poprosiło Terence'a, by zremisował coś z twórczego dorobku zespołu Nitzer Ebb, przez co Terence wszedł w kontakt z wokalistą tejże grupy - Douglasem McCarthy. Współpraca obu muzyków szybko przerodziła się w przyjaźń.

Wspólnie z Bonem Harrisem, współzałożycielem Nitzer Ebb, Douglas McCarthy szlifował swoje zdolności showmana poprzez nieustanne trasy koncertowe, promujące ich 5 albumów z lat 1987-1995. Wszystkie wydawnictwa Nitzer Ebb – ‘That Total Age’, ‘Belief’, ‘Showtime’, ‘Ebbhead’ i ‘Big Hit’ wywarły niebagatelny wpływ na dzisiejszą scenę muzyki elektronicznej, również znaczącym akcentem w rozwoju elektronicznego gatunku był głos Douglasa, który stał się punktem odniesienia dla całej sceny muzyki alternatywnej i sprawił, że Nitzer Ebb to jeden z najlepszych ebm'owych zespołów wszechczasów.

W roku 1995 kiedy końca dobiegło ostatnie tournee Nitzer Ebb po stanach Zjednoczonych promujące album ‘’Big Hit’’, zespół postanowił zakończyć swoją działalność.

Bon Harris zajął się swoim własnym projektem – Maven i współpracą z takimi zespołami jak Marylin Manson i Smashing Pumpkins.
Douglas McCarthy zaś współpracował z Alanem Wilderem (Depeche Mode) przy drugim albumie Recoil „Unsound Methods”, lecz potem ostatecznie porzucił muzykę na rzecz studiów nad filmem i designem na Cambrige. W 2000 roku z powrotem przeprowadził się do Londynu, gdzie pracował jako reżyser reklam.

W 2002 roku Terence i Douglas postanowili rozpocząć współpracę nad rewolucyjnym elektronicznym projektem, który łączyłby muzykę Terence'a z głosem Douglasa.

W ten właśnie sposób powstał nowy, niesamowity i wybuchowy projekt Fixmer/McCarthy.