AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Spetsnaz
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Spetsnaz
Spetsnaz

Spetsnaz
Spetsnaz

Kraj:
Szwecja / Sweden

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
ebm

WWW:
http://spetsnaz.se
http://www.myspace.com/spetsnazebm

Skład zespołu:

Stefana Nilson
Pontusa Stålberg


Biografia:

Dynamiczny duet grający EBM - Spetsnaz – został założony jesienią 2001 w Örebro w Szwecji przez Stefana Nilsona i Pontusa Stålberga. Potężny wokal, frenetyczna linia basu i bezwzględnie rytmiczny szturm sprawiają, że Spetsnaz dysponuje odpowiednią agresywnością i melodią aby zapełnić lukę istniejąca pomiędzy sceną muzyki ciężkiej i popowej.
Zarówno Stefan jaki Pontus - fani muzyki electro od lat – odczuwali wyraźnie, ze na scenie EBM pojawiła się pustka w momencie kiedy stare, grające tradycyjnie, zespoły zostały zastąpione przez nowe, których muzyka( odmiana EMB z większym odchyłem w kierunku techno) została określona jako futurepop. Styl old school nie był już odpowiednio reprezentowany na scenie a nowości niezbyt przypadły chłopakom do gustu. Grając, bądź to razem, bądź oddzielnie, w różnych projektach jak, np. Octoberland, Volvo 242, Destin Fragile, Lazer Stefanz, Wärk, i PAF, Stefan i Pontus zdecydowali się stworzyć Spetsnaz i poświęcić się temu jednemu projektowi.
Czerpiąc inspirację z takich pionierów jak Nitzer Ebb, Front 242, Die Krupps i DAF, duet rozpoczął pracę w studiu Downstairs i po kilku miesiącach pierwsze demo z 4 kawałkami zostało zaprezentowane szwedzkim labelom i promotorom. W tym samym czasie Spetsnaz otworzył swoją oficjalną stronę internetową i tym samym zainteresowanie zespołem zaczęło rosnąc.
Spetsnaz grał koncerty w ważniejszych miastach Niemiec i Szwecji, m.in. na Gothenburg and the Scandinavian Alternative Music Awards (SAMA). Podczas ich wystepow Pontus biega po scenie wrzeszcząc z całych sił, a Stefan tłucze w drum pads z wielką pasją, tak więc ich koncerty na żywo opisuje się jako niesamowicie intensywne i dynamiczne.
Debiutancki album grupy 'Grand Design” stworzony z pomocą producenta Jouni Ollila (ex Pouppée Fabrikk) oraz guru masteringu Andreas Tilliander będzie wydany przez SubSpace Communications 28 kwietnia i będzie zawierał 12 kawałków w tylko i wyłącznie starym stylu EBM.