AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lily Of The Valley
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lily Of The Valley
arachna & kiras

Lily Of The Valley
Lily Of The ValleyKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
dark electro, dark wave, darkwave, dream pop, Gothic, shoegaze

WWW:
https://pl-pl.facebook.com/pages/Lily-of-the-valley/111748952200533
http://www.myspace.com/lilyofthevalley2008

Skład zespołu:

Emmanuella 'arachna' Robak - teksty, wokal, keyboards, programowanie
Ewa Karyś 'alilah' - keyboards, peformance
Ireneusz 'kiras' Kalwat - gitara, beats

Biografia:

Lily of the valley jako solowy projekt został założony przez Emmanuellę Robak w roku 2007 (z tamtego okresu pochodzi m.in cover Lacrimosy 'Liebiesspiel' oraz początkowe wersje utworów jakie znalazły się później na płycie). Początkowo projekt miał być nastawiony na muzykę syntezatorową, elektroniczną, z mocnym uderzeniem i chwytliwymi rytmami, przeplatanymi spokojną nastrojowością ballad z żeńskim wokalem. W 2008 roku do projektu dołączył gitarzysta - Ireneusz Kalwat. Wówczas kierunek muzyki Lily of the valley zyskał kolejne cechy i już pod koniec 2008 roku zespół zaczął nagrywać materiał w profesjonalnym studio.

Muzykę Lily of the valley ciężko jest przyporządkować i "zaszufladkować" w jedną etykietę, bowiem inspiracje, które są podstawą do tworzenia, układają bardzo szeroką gamę muzycznych gatunków. Wiadome jest to, że zespół ma już za sobą etap poszukiwania swojej indywidualnej drogi. Muzyka LOTV to muzyka środka, sukcesywnie łącząca w sobie s tyle "goth", "electro" oraz gitarowe granie.

Teksty Lily of the valley dotyczą ludzkiej egzystencji. Opierają się na emocjach i uczuciach, które związane są z konkretnymi momentami w życiu.

14 grudnia 2010 roku przy współpracy z Halotan Records, światło dzienne ujrzał pierwszy album Lily of the valley, "Sounds of the moments". Wydawnictwo pełne materiału który sprawdzi się zarówno na scenie, jak i w klubach.