AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Adam Kult
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Adam Kult
Jeez

Adam Kult
Adam Kult

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Gothic, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.churchofadam.com
https://www.facebook.com/Adam.Kult.Official

Skład zespołu:

Jeez - wokal, teksty, koncepcja, produkcja
vDiva - keyboards, sample
Vulcan - perkusja

Biografia:

Trance'owy gotycko/industrialny projekt Adam Kult powstał w 2004 roku na popiołach innego elektronicznego zespołu "Revelation Machine"
.
Początkowo zespół działał pod krótszą nazwą - ADAM. I pod tą nazwą, własnymi siłami wydał swoją pierwszą EP - "G.od's beautiful mistake" którą szybko zwrócił na siebie uwagę i nie marnując czasu ruszył z inwazją na podbój europejskich, kanadyjskich i amerykańskich klubów.

Jeez wokalista i główny twórca projektu ADAM w 2006 roku spotkał się z Christianem Pohl liderem niemieckiej grupy Blutengel i jednocześnie właścicielem Fearsection i największej w Berlinie EBM/elektro/industrialnej wytwórni Out Of Line. Christian po obejrzeniu występu włoskiej formacji ADAM był pod tak dużym wrażeniem wielkiego zaangażowania frontmena w swoją pracę, że natychmiast podpisał wydawniczą umowę z zespołem.

W lutym 2007 roku światło dzienne ujrzał pierwszy pełny album zespołu ADAM pod tak samo prostym tytułem – ‘’Adam’’. Jeszcze tego samego roku zespół aktywnie koncertował z powodzeniem objeżdżając Europę, Niemcy, Holandię, Szwajcarię, Austrię i Włochy. Wiosną 2007 roku ADAM wystąpił na największym niemieckim gotycko/elektronicznym festiwalu Wave Gotik Treffen a już jesienią również 2007 roku ADAM supportował niemiecko-szwajcarskie tournee Blutengel podczas którego sprzedaż ich debiutanckiego albumu wyprzedała się całkowicie.

Zimą 2008 roku Jeez postanowił zmienić nazwę zespołu z ADAM na ADAM KULT co było koniecznością z powodu problemów z prawami autorskimi innego artysty który nosił taką samą nazwę. Obecnie pod nazwą ADAM KULT zespół jest już wpisany do niemieckiego muzycznego stowarzyszenia GEMA które jest jednym z wiodących na świecie towarzystw zrzeszających autorów różnorakich dzieł muzycznych.

Z nową tożsamością i z nowymi pomysłami Jeez zaczął pracować nad materiałem na drugi album, miała to być łatwa i przyjemna praca w studiu, niestety właśnie to wyzwanie stało się osobistym koszmarem Jeez’ego.

Osaczony wielkimi oczekiwaniami, zmęczony walką z wytwórniami o należytą dla swojego zespołu promocję, tysiące tłoczących się w głowie pomysłów dotyczących nowego wydawnictwa to przyczyny które doprowadziły do psychicznego załamania artysty i nie pomogła tu nawet chwilowa złudna ucieczka do świata twardych narkotyków.

Taka pieprzona potrafi być rzeczywistość… Jednak Jeez to twardy zawodnik, zwyciężyła jego dobra kondycja i miłość do muzyki, które z prawdziwą pasją spotykają się na scenie po to by energicznie skopać wszystkim tyłki!

Powoli wszystko wróciło do normy i udało się zakończyć prace nad długo oczekiwanym przez wielu nowym albumem ADAM KULT – ‘’Harsh Is Death’’ .