AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Bodycall
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Bodycall
Bodycall

Bodycall
AndieKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.bodycall.net
http://www.myspace.com/bodycallspace

Skład zespołu:

Andie
VoyBiografia:

Zespół Bodycall powstał w roku 2002 we Wrocławiu. Stworzyło go dwóch muzyków kryjących się pod pseudonimami Andie i Voy. Mają oni za sobą barwną ścieżkę podziemnych doświadczeń muzycznych.

Andie udzielał się jako gitarzysta w grindcoreowych i death metalowych składach, tworzył muzykę hardcore-techno i goa trance, wydał m.in. mroczno-elektroniczną EP-kę pod szyldem Etylen a także zajmował się DJ-owaniem i organizowaniem imprez hardcore-techno.

Voy zaliczył wokalowanie w kilku znanych i cenionych bandach thrashowych, death metalowych i grindcoreowych, mając opinię wartościowego nabytku dla każdego zespołu w którym się pojawiał. Rozpoznawalny na lokalnej scenie za sprawą wielu koncertów jakie zagrał i wydawnictw w których brał udział.

Techno-metalowe zamiłowania i inspiracje zaowocowały wydaniem w 2003 roku dema "Somatic Turn", dostępnego w dziale download. Rozrzut stylistyczny tego wydawnictwa był potężny, od kiczowatego synthpopu po ostre dark electro czy ebm. Demo to zebrało sporo pochlebnych recenzji i było doskonałym wstępem do stania się liczącą siłą na rodzimej scenie "Dark". Niestety z powodów "życiowych" (emigracja członków zespołu) Bodycall zaprzestał działalności.

Obecnie zespół znowu działa i przygotowuje nowy materiał. Nowe utwory są cięższe i w całości utrzymane w stylistyce Dark Electro / Aggrotech.