AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Red Emprez
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Red Emprez
Mike i Adam czyli: Czerwona Cesarzowa

Red Emprez
Logo Czerwonej CesarzowejKraj:
Polska / Poland

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
darkwave, electro, industrial, synthpop

WWW:
http://redemprez.com
http://www.myspace.com/redemprez

Skład zespołu:

Mike - electronics, noise
Adam - vocals

Biografia:

"Czerwona cesarzowa", czyli Red Emprez oddycha już od kilku lat. Początkowo był to jednoosobowy projekt (Mike) i eksperymenty z elektroniką. Kilka kompozycji z tego okresu znalazło się w Strefie WP (www.mp3.wp.pl), m.in.: "Wait (beta version)", "Red morning", "The Grand Improvisation", "Cold", "In a flash", "Guitar's Dream", "Intro", "She still stands there".
Przełom nastąpił w czerwcu 2004, kiedy to w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich, w klubie festiwalowym FAMA w Białymstoku Red Emprez dało swój pierwszy koncert jako duet.
Od czerwca trwa tworzenie materiału na demo "Clubgirls and poofs". Jego brzmienie słuchacze poznali po raz pierwszy podczas 10-tych urodzin białostockiego klubu "Odeon". Kilka sporadycznych występów (m.in.: w Fabryce wraz z No Signal Detected i Agonised by Love) zaowocowało od razu zainteresowaniem publiki. Dzięki temu uznaliśmy, że jesteśmy na właściwej drodze. Kompozycje powstawały tak spontanicznie jak tylko można to sobie wyobrazić. Wspólne jamowanie czy improwizacja były i są naszą podstawą, wobec czego nie stawialiśmy sobie żadnych barier.
Muzyka? Styl? Elektro, industrial, gotyk, ambient - każde z tych słów coś znaczy a wszystkie razem składają się na twarz Red Emprez. Fascynacje twórczością Trenta Reznora, Mortiis, Depeche Mode, Marilyn Manson, Dawida Bowie i wielu innych przekładają się na energetyczno-erotyczną mieszankę osadzonego beatu, melodyjności i kiczowatego soundu lat 80-tych przetykanych wyziewami diabolicznej fabryki.
Przy współpracy PTV Białystok do utworu "Caress me" został zrealizowany teledysk. (wielkie thanx dla Macieja Aronowicza - pomysłodawcy, reżysera i realizatora tego przedsięwzięcia) Jest on aktualnie emitowany w ogólnopolskiej kablówce TMT. Udzielamy się również w innych projektach: Dominium, Bright Ophidia, Judy4 oraz Quarter.It's just like that!