AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
The Birthday Massacre
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

The Birthday Massacre
The Birthday Massacre - Czerwiec 2007 - by P.Wilson

The Birthday Massacre
The Birthday Massacre - 2006 - by P.Wilson

Kraj:
Kanada / Canada

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
electronic, Gothic, industrial, Synth-Rock

WWW:
http://www.thebirthdaymassacre.com
http://www.myspace.com/thebirthdaymassacre

Skład zespołu:

Chibi - Wokal
Rainbow - Gitara i programowanie
Michael Falcore - Gitara
Rhim - Perkusja
Owen - Klawisze
O.E. - Perkusja (2001-2003), Bass (2007-Present)

Byli członkowie

Dank - Klawisze (2000-2001) 
Aslan - Bass (2000-2007) 
Adm - Klawisze (2002-2004) 
Brett Carruthers

Biografia:

The Birthday Massacre jest synth rockową grupą pochodzącą z Toronto w Kanadzie. Oficjalnie grupa powstała w 1999 roku pod nazwą Imagica do której inspiracją było dzieło Cliva Barkera - Imajica.

Początkowo grupa działała w London, Ontario w składzie, który stanowili Chibi (spiew), Rainbow (gitary, elektronika), Michael Falcore (gitary) J.Aslan (bass). Dank grał na klawiszach podczas koncertów, natomiast O.E równiez koncertowo zasilił zespół jako perkusista. Wydano wówczas limitowane demo, które zawierało siedem utworów.

W 2001 Dank odszedł od zespołu, który przeniósł sie do Toronto w Ontario z zamiarem nagrania dalszego materiału. Tam właśnie powstała następna limitowana edycja demo, tym razem z pięcioma utworami.

Wkrótce potem zespól przyjął nazwe The Birthday Massacre, i w lipcu 2002 niezależnie wydał limitowana edycje albumu zatytułowanego 'Nothing to Nowhere'...W 2003 Adm wstapil w szeregi TBM, obslugujac klawisze na koncertach natomiast Rhim zajal sie perkusja... 

20go lipca 2004 TBM wydalo dziewiecio-utworowe EP zatytulowane 'Violet', natomiast pod koniec roku ujrzalo swiat ponowne wydanie 'Nothing to Nowhere'. Adm wkrótce potem odszedł by zająć się realizacją własnych projektów. Pod koniec 2004 zespół podpisał kontrakt z Repo Records w Niemczech, i wydał poszerzoną wersje 'Violet' w Europie, w formie digipacka. 

2005 rok przyniosl grupie umowę z Metropolis Records co zaowocowało wydaniem 'Violet' w USA, Kanadzie, Anglii oraz większości krajów południowej ameryki. Owen dołączył jako klawiszowiec, i w sierpniu grupa rozpoczęła serie koncertów docierając do Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Wegier, Czech, i Belgii. Ponadto w tym samym miesiącu, wydano DVD zawierające klip do utworu 'Blue'. Dodatkowo zawarto na nim zakulisowe wywiady, studyjną wersje 'Nevermind' oraz koncertowe 'Violet' i 'Video Kid'. Jednak głównym elementem DVD był proces realizacji wideo do utworu 'Blue' przez Dana Oulette.

Na początku 2006 TBM koncertowało w ameryce północnej, grając w Kanadzie, USA, i Meksyku podczas trasy koncertowej 'Broken Minds". Ponadto tego samego roku, latem, wystąpili również w Europie. 

W czerwcu 2007 roku ogłoszono że grupa pracuje nad nowym albumem z kanadyjskim producentem Dave'm 'Rave' Ogilvie (w swoim dorobku miał on współprace m.in z Skinny Puppy, nie mylić z ich frontmanem ;-)), dotychczasowy basista Aslan Osiris zajął się realizacją własnych projektów i jego działka przypadła O.E. Demowa wersja pierwszego singla 'Kill the lights' została wydana na łamach Vampierfreaks i Myspace dla publiczności w styczniu 2007. 'Looking glass' - następny singiel z albumu 'Walking with Strangers' ujrzał swiatlo dzienne w sierpniu 2007 rownież na łamach Vampirefreaks i MySpace.

11go września 2007 TBM wydało album 'Walking with Strangers' w północnej ameryce, 29go września uzyskując dziesiąte miejsce w rankingu 'Top Heatseekers'. W Europie album został wydany 21go września, natomiast w Anglii 22 pazdziernika.

W maju 2008 zespół wydał EP 'Looking glass' - pochodzącą z ostatniego albumu i wybrał się na trase koncertową promujacą krążek razem z Combichrist i Mindless Self Indulgence.

W maju 2009 roku ukazała się kolejna pozycja w dyskografii The Birthday Massacre ‘’Show And Tell’’ album ukazał się w 2 wersjach CD i DVD . Na początku września tego samego roku zespół na swojej oficjalnej stronie MySpace ogłosił że trwają prace nad nagrywaniem ich nowego albumu z gościnnym udziałem ex- basisty grupy Aslanem.

Rok później również we wrześniu wydany został nowy album TBM ‘’ Pins and Needles’’. Do pierwszego singla z tego albumu "In The Dark" zespół nakręcił teledysk którego premiera miała miejsce 30 sierpnia podczas festiwalu w Columbii, Maryland.