AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Angelspit
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Angelspit
ZooG, DestroyX

Angelspit
Angelspit

Kraj:
Sydney / Australia

Data powstania:
2005-09-23

Gatunek muzyczny:
cyberpunk, ebm, electronic, industrial

WWW:
http://www.angelspit.net
https://www.facebook.com/angelspitmusic

Skład zespołu:

DestroyX – (Amelia Tan)
ZooG – (Karl Learmont)
 

Biografia:

Angelspit -  elektro/industrialny, duet z Sydney. DestroyX i ZooG, dziewczyna z elektronicznym urządzeniem do syntezy dźwięku i cyberpunk. Bogate analogowe brzmienie, pełne pogardy dźwięki spalanych syntezatorów napędzane ostrymi wstawkami metalu, błyszczące potem elementy PCV to ich specjalność.
W 2004 roku grupa Angelspit energicznie występowała w całej Australii, Nowej Zelandii, USA, i Europie, wspierając sobą takie zespoły jak: KMFDM, Frontline Assembly, Front 242, The Cruxshadows, Aryia, Thank i IKON.
Po powodzeniu ich debiutanckiego albumu ‘’Krankhaus’’, w 2008 roku zaatakowali ponownie z nową elektro/punkową propozycją - ‘’Blood Death Ivory’’, albumem który jest kolejnym niestandardowym uderzeniem do fanów. Angelspit eksperymentuje z dźwiękową brutalnością połączoną z zakaźnymi, chemicznie słodzonymi melodiami. Torturowany sentyzator, miażdżący bas, żywe bity z okrutnym kuszącym wokalem, zniszczą w twojej głowie spokój, zasieją w niej chaos, pobudzając konserwatywną przemoc, przeciw apatii społeczeństwa.
2007 rok przyniósł zespołowi tournee po USA razem z  The Cruxshadows. Następnie na okres 12 miesięcy artyści przenieśli się do Berlina (Niemcy) obszernie koncertując w całej Europie.
Australijski duet gościł na festiwalach : Wave Gotik Trrefen (Niemcy), Castle Party (Polska) i Summer Darkness (Holandia). 9 września 2009 roku zespół rzucił samoistne wyzwanie do samozniszczenia swoim kolejnym albumem ‘’Hideous and Perfect’’ który jest unikatową dźwiękową budowlą bazującą na korzeniach eksperymentalnej muzyki industrialnej. W październiku 2010 roku Angelspit wydali album   ''Larva Pupa Tank Coffin" , cztery świeże utwory przemieszane kilkoma remiksamu utworów z poprzedniego albumu zespołu. "Larva Pupa Tank Coffin" to płyta która ponownie podkreśla uderzająco, oryginalny styl tego projektu