AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
A Life Divided
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

A Life Divided
A Life Divided

A Life Divided
A Life Divided

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
electro, electronic, Gothic, Gothic Rock, industrial metal

WWW:
http://www.a-life-divided.de/

Skład zespołu:

Jürgen Plangger - wokal
Korl Fuhrmann - bębny
Tobi Egger - bas
Tony Berger - gitara

Byli członkowie:
Erik Damköhler
Mike Hofstätter


 

Biografia:

Niemieccy elektro-rockowcy A Life Divided dosłownie wypluwają z siebie jeden singlowy hit za drugim.
Pochodząca z Monachium grupa odniosła niesamowity sukces swoimi chwytliwymi elektro-rockowymi piosenkami. Występy na festiwalach Mera Luna i Amphi Festival sprawiły, że stali się błyszczącymi gwiazdami alternatywnej sceny muzycznej w ciągu tylko jednego lata.

Na swoim najnowszym wydawnictwie "Human", nie tylko uwolnili 13 całkiem nowych piosenek, a każdą z nich ze zdecydowanym potencjałem, aby stać się singlowym hitem, jak również dokonali brutalnie szczerej podróży do jądra istoty człowieka.
"To jak krytyczne spojrzenie w lustro", wyjaśnia frontman Jürgen Plangger. "Może nie zawsze podoba ci się to co widzisz, ale w końcu musisz żyć z tym dalej." Wokalista czerpał swoje inspiracje na teksty piosenek nie tylko z osobistych doświadczeń, ale również z głębszego spojrzenia w temacie auto-refleksji na problemy swojego pokolenia.
“Żyjemy w czasach, gdzie można odnieść wrażenie, że wciąż musimy dążyć do czegoś nowszego, lepszego. To jest jak tor przeszkód, na którym nie sposób wygrać. Akceptowanie niedoskonałości może być kluczem do szczęścia.”