AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Zeraphine
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Zeraphine
Sven Friedrich

Zeraphine
Zeraphine

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.zeraphine.de
http://www.myspace.com/zeraphine

Skład zespołu:

Sven Friedrich - wokal
Norman Selbig - gitara
Manuel Senger - gitara
Marcellus Puhlemann - perkusja
Michael Nepp - bas

Biografia:

Zeraphine to alternatywny zespół gotycki pochodzący z Berlina, założony w 2000 roku przez członków niedziałającej wówczas grupy Dreadful Shadows, Svena Friedricha oraz Normana Selbinga. Gdy zadecydowano o zakończeniu działalności Dreadful Shadows i jego członkowie poszli swoimi ścieżkami, Sven i Norman przy współpracy z byłym producentem Thomym Heline zaczęli pracę nad nowym projektem o nazwie Helix. Gdy okazało się jednak, że ta nazwa była już zarezerwowana dla innego zespołu, postanowiono poszukać innego szyldu. I tak też zespół zmienił swoje miano na Zeraphine - wyraz zaczerpnięty z hebrajskiej Biblii (Serafin, czyli reprezentant jednej z klas wśród aniołów). Prawdopodobnie przybranie takiej nazwy było celowym zabiegiem, ponieważ Sven często w swoich tekstach nawiązuje (krytycznie) do tematyki religijnej.

Zeraphine podpisał kontrakt z wytwórnią Drakkar Entertainment. Muzykami, którzy dołączyli do studyjnej sesji, są Manuel Senger (gitara), Michael Nepp (bas) oraz Marcellus Puhlemann (perkusja). Teksty, w odróżnieniu od Dreadful Shadows, są pisane w języku niemieckim - jak stwierdził sam Sven: "Chcę użyć ojczystego języka do tworzenia mojego stylu. Zawsze myślałem, że będzie to niemożliwe, a jednak rezultaty są dla mnie zadowalające". W 2006 roku zespół ogłosił, że rozluźnia więzi ze swoją wytwórnią, by mieć więcej swobody przy przygotowywaniu kolejnego krążka.

W 2007 roku działalność Zeraphine zwolniła nieco obroty, bowiem reaktywowano Dreadful Shadows, który pojawia się na koncertach, ale jako zespół nie nagrywa już płyt. Poza tym Sven zajął się także swoim solowym projektem - Solar Fake. Na szczęście ku zadowoleniu niemałej liczby fanów Zeraphine w czerwcu 2010 roku powrócił na muzyczny rynek z nowym albumem - "Whiteout".