AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mono Inc.
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Mono Inc.
Mono Inc.

Mono Inc.
Mono Inc.

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2003

Gatunek muzyczny:
Gothic, Gothic Rock

WWW:
http://www.mono-inc.com
http://www.myspace.com/monoincmusic

Skład zespołu:

Carl Fornia
Katha Mia
Manuel Antoni
Martin Engler


Biografia:

Frustracje, zmuszanie przez władze wielkich wytwórni do obrania zupełnie innych kierunków i gorące pragnienie aby tworzyć bezkompromisową muzykę. Takie były główne powody i cele dla których narodził się z popiołów kilku innych projektów muzycznych zespół Mono Inc. Członkami i założycielami nowej formacji byli inicjator i autor piosenek - Martin Engler, Carl Fornia i Miky Mono.

W 2002 do składu dołączył grający na gitarze basowej Manuel Antoni. To było jasno ustalone od samego początku, że Mono Inc. nigdy nie sprzeda swojej duszy, zgadzając się na warunki jakiejś dużej wytwórni, zespół postanowił podpisać kontrakt z niezależną NoCut.

Ich debiutancki album ‘’Head Under Water’’ wydany w 2004 został obwołany jako przykład nowego brzmienia, od tamtej chwili nazwanego ‘’monorock’’. Dwa single z tego albumu pojawiły się na listach DAC, MRC30 i Native25. W najważniejszych niemieckich notowaniach rockowej, metalowej i gotyckiej muzyki. Pierwszy album pociągnął za sobą obszerne tournee obejmujące Niemcy i Europę.

Pod koniec 2006 zespół zaczął pracować w studiu nad materiałem na swój drugi album i wtedy wydarzyło się coś zupełnie nieoczekiwanego i nieprzewidzianego: dotychczasowy frontman  Mono Inc. opuścił zespół i pozostałych muzyków. Po niekończących się dyskusjach, napięcie między Miky i Martinem było tak duże że grupa aby uniknąć dalszych konfliktów poprosiła Miky’ego żeby udał się na tymczasowy urlop i w ten sposób Martin stał się głównym wokalistą. O dziwo nie odbiło się to jakoś spektakularnie na dźwięku dotychczasowego Mono Inc. ponieważ muzycy byli już oswojeni z głosem Martina który wcześniej wykorzystywany był podczas nagrań wcześniejszych demo produkcji.

Wolne miejsce za perkusją szybko zostało zajęte przez Kathę Mia, prawdopodobnie najlepiej wyglądającą kobietę perkusistkę w Niemczech. Martin i Katha po raz pierwszy spotkali się w lecie 2006 za kulisami na koncercie Depeche Mode w Aarhus w Danii. Katha wiedziała o istnieniu zespołu Mono Inc. i pół żartem zaproponowała swoje perkusyjne doświadczenie i usługi. Martin niedługo potem przypomniał sobie tą rozmowę i zaryzykował, zaprosił Kathę na przesłuchanie do studia. To był pamiętny dzień, podczas wspólnego grania cały zespół był pod ogromnym wrażeniem tej słodkiej, czarującej, pięknej kobiety siedzącej za zestawem perkusyjnym władającej niewiarygodnymi uderzeniami. Decyzja aby ją zatrudnić została podjęta w parę sekund. W tym ekscytującym, kompletnym, nowym składzie zespół gra do dzisiaj.