AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Omega Lithium
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Omega Lithium
zespół Omega Lithium

Omega Lithium
Omega Lithium

Kraj:
Chorwacja / Croatia

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
Gothic Metal, industrial metal

WWW:
http://www.omegalithium.com
http://www.myspace.com/omegalithium

Skład zespołu:

Mya Mortensen – wokal
Mali Rime – gitara,synths
Zoltan Harpak – bas
Tosten Nihill – perkusja


Biografia:

Jeśli lit wejdzie w kontakt ze skórą, może wywołać poważne chemiczne oparzenia. Sole litowe, z drugiej zaś strony, wykorzystywane są do leczenia dwubiegunowych zaburzeń, manii i depresji. Ale w żaden sposób nie ma to przełożenia na ten chemiczny pierwiastek z atomowym numerem 3, ponieważ w zestawieniu z omegą, ostatnią literą greckiego alfabetu, lit tworzy dźwiękowy narkotyk wysokiej jakości który mocno uzależnia…

Omega Lithium!
Ten eliksir został spreparowany w 2007roku przez czterech utalentowanych chemików w małym chorwackim mieście Umag – muzycznie nie zamieszkałym terenie z którego zespoły są rzadko zauważane przez świat zewnętrzny. Konsekwentnie, to było jak wygrana na loterii dla Omega Lithium, kiedy wytwórnia Drakkar Entertainment (wydawca m.in.Nightwish, Lordi, Letzte Instanz) z niemieckiego miasta Witten, zwróciła uwagę i zaoferowała wsparcie dla kwartetu w międzynarodowej dystrybucji ich afrodyzjaku, który jest wręcz ogólnie dostępny i legalny. Zamiłowanie do chemicznych substancji ma również odbicie w tytule debiutanckiej płyty Omega Lithium "Dreams In Formaline". Formalina – roztwór wodny będący, mieszanką formaldehydu i metanolu który jest używany do konserwacji ciał i anatomicznych i biologicznych preparatów.
Podążając za tym pomysłem, muzycy z Chorwacji zadali sobie pytanie , o czym osoba zakonserwowana w formalinie śni? Czy istnieje coś do przechowywania naszych myśli co jednocześnie zatrzyma nas przed dalszym poszukiwaniem – dla naszej ochrony a jednocześnie ustrzeże nas przed odczuwaniem prawdziwego świata? Czy nasza rzeczywistość jest w końcu tylko formalinowym marzeniem?

Wypowiadając to wszystko, niebywała pewność siebie czwórki muzyków z Chorwacji jest z pewnością uzasadniona, ponieważ Omega Lithium postrzega siebie jako heraldów nowej ery. "Muzyka jest silnie obecna i zmieniła całe pokolenia”, rozważa Malice Rime, mając nadzieję że utwory jego grupy zapoczątkują nowy sposób myślenia i ożywienia słuchaczy do poddania w wątpliwość i przejęcia odpowiedzialności za ten zniszczony świat w którym żyjemy. W jakikolwiek sposób na to patrzysz: Omega Lithium musi być i jest, pierwszym narkotykiem jaki może być zarekomendowany bez oporów – bez żadnych znanych ryzyk bądź efektów ubocznych!