AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Lord Of The Lost
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Lord Of The Lost
Chris Harms na M'era Luna 2016

Lord Of The Lost
Lord of the Lost na M'era Luna 2016

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2008

Gatunek muzyczny:
dark rock, glam rock, Gothic Metal, Gothic Rock, symphonic metal

WWW:
http://lordofthelost.de/
https://web.facebook.com/lordofthelost/

Skład zespołu:

Chris Harms: wokal, gitara, wiolonczela
π: gitara
Class Grenayde: bas
Gared Dirge: pianino, syntezatory, perkusja, gitara
Tobias Mertens: bębny, gitara

Biografia:

Chris ‘’The Lord’’ Harms wyznaczył sobie jasny cel, aby stworzyć nową platformę emocjonalnego, pięknego i uroczego dark rocka. W Lord Of The Lost artysta powołuje do życia swoje własne muzyczne wizje, pozwalające na oddychanie świeżym, gotyckim rockiem.

Występ na drugim Gothic Meets Klassik Festival z pewnością był jednym z najlepszych punktów kariery zespołu dark-metal Lord Of The Lost. Niesamowite brzmienie prawdziwej orkiestry dostarczyło piosenkom grupy tak mocnego przypływu  nowych emocji i potencjału dźwięku, że każdy kto brał udział w tej imprezie, włączając Chrisa Harms’a i jego kolegów,  został porwany i obdarzony jednym z najbardziej intensywnych doświadczeń koncertowych jeszcze na długo.
Nie trzeba mówić, że dla Lord Of The Lost natychmiast stała się obsesją idea nagrania całego wydawnictwa wypełnionego orkiestrowymi wersjami akustycznymi, aby stworzyć coś, co pozostanie tym jedynym w sobie życiowym doświadczeniem. Stąd "Swan Song", będące rezultatem tej pracy z miłości, które zawiera 8 całkowicie nowych symfonicznych piosenek, jakie zespół stworzył i nagrał specjalnie na to wydawnictwo, jak również 13 klasycznych utworów, które zostały ponownie ułożone pod orkiestrę.

W swojej akustycznej trasie wraz z 11 osobowym zespołem kameralnym, wszechstronny i potężny zespół gothic-metal jakim jest Lord Of The Lost ujawnia swoją zupełnie nową stronę. "A Night To Remember" w pełni oddaje wyprzedany koncert w Markthalle w Hamburgu wydany na DVD+2CD.
Akustyczna trasa Lord Of The Lost z początku 2015 była świętowana przez publiczność i prasę, jednak koncert w ich rodzinnym mieście był znakomity nawet jak na wyznaczone przez nich standardy. Z albumem "Swan Songs" zespół z powodzeniem podbił nowe obszary: klasyczne melodie Lord Of The Lost i utwory specjalnie skomponowane ze względu na ten projekt zostały wzbogacone o symfoniczne aranżacje i wykonane na żywo w poszerzonym składzie o zespół 11 muzyków, w którym znaleźli się klasyczni wykonawcy z różnych krajów. Koncert w Hamburgu został nagrany za pomocą 6 kamer HD i wielościeżkowego zapisu audio, będącego podstawą koncertowego filmu "A Night To Remember", który efektywnie przenosi atmosferę albumu wprost w twoje cztery ściany. Miks dźwięku został zoptymalizowany pod audiofilskie uszy w Chameleon Studios w Hamburgu i zawiera również zapis audio w wersji 2CD w tym eleganckim wydawnictwie DVD+2CD.

Na swoim nowym singlu "The Love Of God", Lord Of The Lost prezentuje cudownie dojrzałą wersję siebie. Pochodząca z Hamburga grupa zabiera słuchacza na niepozbawioną sensu wycieczkę po swojej mrocznej wizji przyszłości. Ostre brzmienie wyjących syntezatorów w duecie z uwolnionym, pierwotnym gitarowym hałasem – bez wcześniejszego ostrzeżenia, nowych singiel Lord Of The Lost przenosi w apokaliptyczną przyszłość nadchodzącego wydawnictwa "Empyrean." Co za tym idzie, jest to mroczny i brudny metalowy hymn, który przywodzi na myśl zapach deszczu, rdzy i oleju, jakie oznaczają początek epickiej odysei kosmicznej w poszukiwaniu nowej nadziei dla ludzkości.

Lord Of The Lost ostrożnie przekształca się w jeszcze bardziej niebezpieczną bestię, która jest ostrzejsza i jeszcze bardziej surowa, a jednocześnie większa, bardziej obrazowa i zagrażająca. Limitowane MCD zawiera również utwór tytułowy w wersji z pianinem i dzikiej instrumentalnej, a do tego wyjątkową wersję ze strony B "Another Sunny Day In Paradise". Całość wieńczy niemieckojęzyczne wykonanie klasyka Lord Of The Lost "Blood For Blood" przez wschodzące gwiazdy z Erdling.

Wraz z "Empyrean", Lord Of The Lost stworzyli dystopijny koncept album w gatunku future-metal, zachowując przy tym odpowiednie proporcje. Nowe wydawnictwo zabiera słuchacza w porywającą odyseję science-fiction, prowadzoną przez wściekły mix takich gatunków jak gothic metal, glam, elektro, prog i industrial. Po okresach stopniowego samozniszczenia, ludzkość wyrusza na poszukiwanie "Empyrean", który podobno jest idealnym światem, dającym nadzieję na wybawienie. W swojej nowej kosmicznej podróży, Lord Of The Lost stworzyli swój najbardziej ambitny i zróżnicowany jak dotąd album. Rozpoznawalne brzmienie zespołu, w postaci ostrych metalowych ataków, w nieustannej walce z mrocznymi, melodyjnymi partiami oraz umiejętność tworzenia chwytliwych melodii nie uległy zmianie, a zostały wzmocnione przez dominującą siłę elektroniki. Mieszankę tą wzmacniają epickie refreny w stylu złotej ery glam rocka i porywający duet z debiutantką, Scarlet Dorn w "Black Oxide". Tej monumentalnej, kosmicznej operze dark-metal nadano równie mocne brzmienie w znanym Chameleon Studios.