AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mesh
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Mesh
Mesh - Amphi Festival 2014

Mesh
Mesh - Amphi Festival 2014

Kraj:
Wielka Brytania / United Kingdom

Data powstania:
1991

Gatunek muzyczny:
electronic, synthpop

WWW:
http://www.mesh.co.uk/
https://www.facebook.com/meshtheband

Skład zespołu:

Mark Hockings - wokal, gitary, klawisze, programowanie, teksty 
Richard Silverthorn  - klawisze, programowanie

Wsparcie na koncertach:
Sean Suleman - bębny
Richard Broadhead - klawisze

Biografia:

Mesh został założony w 1991, kiedy przypadkiem, Mark Hockings spotkał Richarda Silverton'a, który chcąc wzbogacić ich brzmienie, zaprosił do współpracy Neila Taylor'a, i mniej więcej w ten sposób narodził się Mesh.

Mesh sami programują, nagrywają i miksują swoją muzykę, wydając materiał we własnej wytwórni Tolerance. Pierwsza EP-ka, "Fragile" (1994) pomaga zespołowi wkroczyć w końcu na muzyczną scenę. Krótko po tym, Mesh wznawia "Fragile" (1995). Za to rok później powraca ze swoim pierwszym długogrającym krążkiem, "In This Place Forever". Z tego wydawnictwa pochodzi pierwszy singiel "You Didn't Want Me", który staje się ponadczasowym klubowym hitem. Jako maxi singiel w 1997 ukazują się: "Fragile", "Fragile-The Mixes", oraz "You Didn't Want Me". Oprócz albumów i kilku singli, Mesh pojawia się na wielu kompilacjach.

Drugi krążek Mesh, "The Point At Which It Falls Apart", ukazuje się w 1999, ponownie wznowiony jest w 2000. Jest on połączeniem synth-popu w odcieniu elektro, dzięki czemu ma wyróżniające się brzmienie. Głębokie i w pewien sposób emocjonalne teksty mają swój wkład w delikatności tytułu albumu, sprawiając, że wszystko ma na nim swoje miejsce.

W 2006, grupa odkrywa dla siebie nowe terytoria wraz z trzecim wydawnictwem, "We Collide". Krótko po tym, Neil Taylor opuszcza zespół.

Trzy lata później Mesh wydaje dobrze przyjęty "A Perfect Solution". Po ukazaniu się limitowanej wersji singla "Only Better", któremu towarzyszy trasa koncertowa i nowe wydawnictwo. Mesh przekłada kryzys w związkach od zerwań do pojednania, aż po śmierć miłości. Podczas gdy temat główny jest bardzo emocjonalny, "A Perfect Solution" wprowadza raczej w dobry nastrój pomagając udowodnić, że bez względu co wydarzy się w życiu, trwa ono dalej. Oferując najwyższej klasy produkcję, album jest wspaniałym doświadczeniem słuchowym. Drugi singiel, "How Long", pojawia się w 2010.

W 2011 ukazuje się krążek "An Alternative Solution", a dwa lata później "Automation Baby" z dwoma singlami - "Born to Lie" i "Adjust Your Set".
Ostatni singiel to "Infra-Dusk / Infra-Dawn" wydany w 2015.