AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Minerve
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Minerve
skład Minerve: Daniel W. i Mathias T.

Minerve
Minerve w studio regionalnej TV Szczecin (źródlo: dephyte rec.)

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
futurepop, synthpop

WWW:
http://www.minerve.de
http://www.myspace.com/minerveband

Skład zespołu:

Daniel Wollatz
Mathias Thürk


Biografia:

Poszukując nowych dróg muzycznych wokalista - Daniel Wollatz i klawiszowiec Mathias Thürk, stworzyli w 2002 roku projekt Minerve, aby zrealizować swoje wizje o eksperymentalnym synthpopie. Wcześniej Daniel spiewał w grupie Paradise of Fear przez 7 lat a Mathias byl klawiszowcem nie tylko w lokalnych zespołach ebm ale tez stał na scenie z P24, poza tym tworzy od roku 2002 dużo swoich projektów (Geisha inc., Prophets of the sun, LAB.com, Basscadet, Clinge), które tworzą kontrast do Minerve. Już przy pierwszych wersjach demo było widać że mieszanka z agresywnych brzmień synthpopowych i melodyjne wokale tworzą interesującą całość. Tutaj trafia potężny głos Daniela na harmonie dzwięków tak, jakby chcieli wykonawcy trafić puls czasu.
W roku 2003 duża i znana wytwórnia pandaimonium postanowiła otworzyć sekcje elektroniczną o nazwie pandailectric no i od razu podjęło współpracę z Minerve- wkrótce pandailectric wydali pierwszą oficjalną płytę zespołu, pod tytułem „Breathing avenue“. Od tego się wszystko zaczęło, grupa zaczęła zapracowywać na swoją popularność w radiach, pojawiły się pierwsze wywiady. Przed muzykami z Minerve otworzył się zupełnie inny świat. Duża popularność grupa zyskała w Polsce co wykorzystała wytwórnia pandailectric podpisując umowę z dystrybutorem Vision Music. Rok po wydaniu płyty w Niemczech „Breathing Avenue” ukazała się na polskim rynku i odniosła sukces. Z tego powodu wydano w Polsce edycję limitowaną.

Rok 2005 był okresem zmian dla Minerve, gdyż okazało się, że pandailectric miał zostać zamknięty. Zespół szukał nowego partnera który by zainteresował się zespołem nie tylko dla fortuny. Po wielu trudach i bezowocnych poszukiwaniach część byłych pracowników pandailectric otworzyło nową firmę - DEPHYTE Records, która teraz w 100% opiekuje się przyszłością grupy. Z początkiem 2006r. Wydany zostanie kolejny singiel zespołu pod tytułem „My Universe“, którego dystrubucja odbędzie się w nowoczesny sposób, za pośrednictwem internetu (jako płatne pliki do ściągnięcia)

Dwa miesiące później nowy album zespołu ujrzy światło dzienne, Zespół jeszcze pracuje nad tytułem. Minerve sa alternatywą, ale czy pasują stricte na jakąkolwiek scenę, należy samemu określić.