AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
De/Vision
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

De/Vision
Steffen i Thomas

De/Vision
Po ponad 15 latach muzycy mogą być z siebie dumniKraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
electronic, synthpop

WWW:
http://devision-music.de
http://www.myspace.com/devisionmusic

Skład zespołu:

Steffen Keth
Thomas Adam


Biografia:

DE/VISION pochodzą z rejonu Darmstadt a ich muzyka to głównie electronic pop z tekstami w języku angielskim. Ci zawodowi muzycy grają od 1988 roku, i przez bardzo długi czas kojarzyli się z niemiecką sceną muzyczną.
Sukces jaki odnieśli na listach przebojów ze swoją trzecią płytą "Fairyland" był przełomem w karierze tego ciężko pracującego zespołu, który większość czasu spędza w trasie. Ponad 250 koncertów: ta liczba mówi sama za siebie. DE/VISION od 1998 grali również z gitarzysta i perkusistą, aby wzmocnić efekt koncertów na żywo. Ich występy to zawsze przyjemność zarówno dla uszu jak i dla oczu. DE/VISION zmieniają się muzycznie przez cały czas. Początkowo inspirowali się głównie słynnymi elektronicznymi zespołami, obecnie czerpią natchnienie z techno, trance, crossover i innych popularnych obecnie gatunków. Zespół De/VISION, który był muzycznym pionierem pod wieloma względami, używając efektów zaburzenia linii wokalu już w 1996 roku ( co było słychać na ich singlu "I Regret" i na "Strange Affection") sam stał się zespołem inspiracją i ma duży wpływ na współczesną muzykę
Ich dorobek robi wrażenie: 10 MCDs i 7 longplayów w ciągu 4 lat to tylko niektóre z wydawnictw zespołu. Zespół zawsze pamięta o swoich fanach, np. o tym, aby wyrazić im swoją wdzięczność [ w postaci 2 CD z video z koncertami na żywo 'Best Of' i spotkań z fanami po koncertach - ostatecznie to fani sprawili, ze zespół stal sie popularny poprzez audycje radiowe, listy przebojów i rocznych glosowaniach].
Jedno jest pewne - muzycy z DE/VISION wiedza jak robić ponadczasowa muzykę. Ich melodie wpadają w ucho natomiast ich teksty piosenek są wyrafinowane i brzmią doskonale. DE/VISION opiera się na jakości, umiłowaniu szczegółów i przekonaniu, ze w muzyce ciągle jest coś nowego do odkrycia, nawet jesli słucha się jej po raz dziesiąty. Przez długi czas uważano ich za wzór w Skandynawii. Hiszpanii i Stanach.
Ich muzyka ma charakter międzynarodowy dlatego trudno jest opisać typowego fana ich muzyki – muzyki DE/VISION słuchają BARDZO ROŻNI ludzie i wszyscy uważają, że zespól jest niezależny i ich muzyka jest niesamowita pod każdym względem.