AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Depressive Disorder
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Depressive Disorder
Depressive Disorder

Depressive Disorder
Depressive Disorder

Kraj:
Czechy / Czech Republic

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, electro-industrial, industrial

WWW:
http://www.depressive-disorder.cz
http://www.myspace.com/depressivedisorder

Skład zespołu:

Patrik Lev
Radim Čáp
VeNa
EzechielBiografia:

Patrik Lev powołał do życia Depressive Disorder w 2001 roku, ale za początek aktywnych działań zespołu można równie dobrze przyjąć wiosnę roku 2002, kiedy to do projektu dołączył Radim Čáp i pomógł wydać pierwsze niedokończone, wcześniej demo DD "Near To Death". Płyta demo została wydana (własnym sumptem) w lecie 2002 roku, następnie zimą tego samego roku ukazała się EP’ka "Another Step To Death", w skład której wchodziły remiksy utworów z pierwszej płyty demo i kilka nowych piosenek.

Po tym pierwszym wydawniczym sukcesie Depressive Disorder szczęśliwie skupił się na koncertowaniu i pracą nad nowymi nagraniami.

Półtora roku później światło dzienne ujrzał album ‘’Ultima Ratio’’, wydany przez nowo utworzoną wytwórnię Monopolrecords. Dosyć szybko utwory zamieszczone na ‘’Ultima Ratio’’ stały się stałymi bywalcami różnych stacji radiowych (np. w październiku 2005 roku na francuskiej liście alternatywnej popularność nagrań Depressive Disolder osiągnęła w notowaniach wysoką 4 pozycję) czemu równocześnie towarzyszyły ciepłe i pozytywne recenzje i przyjęcie publiczności oraz krytyków muzycznych. Jeżeli chodzi o koncerty Depressive Disolder, grał w Pradze jako support przed występem legendarnego zespołu Die Krupps, dzielił również scenę na Dark:Live:Fest z Haujobb i pojawiał się często w wielu różnych miejscach, gdzie zdobywał swoimi występami coraz większą renomę, nie tylko na czeskiej scenie elektronicznej.

W lipcu 2006 roku Depressive Disolder wydaje swój drugi album ‘’In Depth’’, zrealizowany został też pierwszy wideoklip do piosenki ‘’TV Freak’’. Zima tego samego roku okazała się doskonałą okazją do koncertowania w greckiej metropolii – Atenach, z Noisex i innymi electro/industrialnymi projektami z całej Europy. Rok 2007 cały wypełniony jest głównie odgrywaniem koncertów i pracą nad nowym studyjnym materiałem.

W lutym 2008 roku w piątą rocznicę istnienia Depressive Disolder, zespół wydaje limitowaną edycję CD ‘’Five Years Of Lifetime’’ i supportuje ponownie w Pradze tym razem innego muzycznego pioniera, zespół - Project Pitchfork.
Kolejno po trzech latach niepewności co do dalszej kariery zespołu, Depressive Disolder wydaje nowy album ‘’The Chronicle Of Fear’’ nagrany we współpracy z ich live gitarzystą Olda Hladký z (Rhodian). Album ten w limitowanej edycji został wydany z drugą bonusową CD zatytułowaną ‘’ Demo 1+2’’ z kolekcją utworów demo nagranych w początkach działalności DD. Płyta “The Chronicles of Fear” (ponownie) została przyjęta z entuzjazmem zarówno przez krytyków jak i przez fanów muzyki elektronicznej. (i nie tylko)