AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Siva Six
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Siva Six
Siva Six

Siva Six
Siva Six

Kraj:
Grecja / Greece

Data powstania:
1997

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.sivasix.com
https://www.facebook.com/sivasix

Skład zespołu:

Herr Khaos
Z


Biografia:

Siva Six rozpoczęło swoją działalność w 1997 roku pod nazwą Wintermute. Członkami tego pierwszego projektu byli Evi (klawisze), Z (wokal), Noid (klawisze).
W 1998 cover, nagrany przez Wintermute, do piosenki "Pornography" The Cure, znalazł się na tribute poświęconemu zespołowi The Cure. Wintermute wydał dwie demówki i w tym czasie Evi opuścił zespół.

Noid i Z zmienili nazwę z Wintermute na Siva Six i w tym właśnie okresie podróżowali jako klawiszowcy z jednym ze znanych greckich zespołów. Włoska wytwórnia Decadence Records podpisała umowę z zespołem w 2005 roku i Siva Six wydał wówczas swój pierwszy album “Rise New Flesh”. Album pozostawał przez 4 miesiące na szczytach list przebojów. Zespół zdobył przychylne recenzje z więcej niż 20 krajów, zagrali 19 koncertów w Grecji, 32 europejskie koncerty z zespołami takimi jak Mortiis czy Gothminister, a także występowali jako support zespołów: Juno Reactor czy Ministry. W 2006 roku wydali swój drugi album “Black Will”.

Album znów zyskał pozytywne opinie, wspiął się na pierwsze miejsce listy IAC i przez 10 tygodni pozostawał na listach z kawałkiem “Her Eyes Black”. Pod koniec 2006 roku zespół opuścił Noid, a zastąpił go U-RI.
Wiele występów zespołu miało miejsce w 2007 roku w Grecji oraz poza granicami kraju. W latach 2006-2008 zespół zdołał odwiedzić Wielką Brytanię, Japonię, Grecję, Bułgarię, Rumunię, Norwegię i Włochy. Po około 20 występach klawiszowca U-RI zastąpił Gerr Khaos.
Po tej zmianie w składzie Siva Six wydał reedycję swojego pierwszego albumu "Rise New Flesh", która to zawierała bonusowe CD z 15 remiksami zespołów takich jak: Soman, Noisuf-X, Dope Stars Inc, Mono no aware, Soho, Blood, Aes Dana.