AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Novakill
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Novakill
Novakill

Novakill
Novakill

Kraj:
Australia

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.novakill.com
https://web.facebook.com/NOVAkILL-129543637093255/

Skład zespołu:

Bones
SIk

Biografia:

Początek elektro/industrialnego projektu Novakill sięga 1996, kiedy to Bones występując solo w Sydney jako Deathly Quiet! propagował w muzykę elektroniczną w klubach. Podczas jednego ze swoich występów poznał SIka, który w tamtym czasie razem z bratem zajmował się tworzeniem dźwięków zaliczanych do dark/elektro. Bones i Sik  niedługo później otworzyli w Sydney pierwszy nocny klub Virus promujący muzykę industrialną. Wkrótce po tym wydarzeniu narodził się zespół Novakill który od początku swojej działalności skupiony był na ostrym, elektronicznym brzmieniu.

Między 1997 a 1998 Novakill wydał trzy utwory, które ukazały się na kilku lokalnych i zagranicznych kompilacjach. W tym samym czasie duet eksperymentował z sekwencerami, oprogramowaniem i wirtualnymi instrumentami, przygotowując się do wydania swojego pierwszego pełnego albumu. Budując za pomocą technologii nowe formy dźwięku, grupa powołała do życia nowy kierunek artystyczny, jaki mocno rozciągnął w czasie prace nad debiutanckim albumem.

W 2002 prace nad debiutanckim albumem ‘’Hard Tech for a Hard World’’ zdawały się zmierzać ku końcowi. Dzięki ambitnemu, wymagającemu podejściu jakie Bones i SIk mieli w stosunku do swoich nagrań, postęp prac nie należał do najszybszych, jednakże w połowie 2003 album był gotowy. Wytwórnia Metropolis Records po wysłuchaniu nagrań demo australijskiego Novakill natychmiast podpisała z nimi kontrakt.

'’Hard Tech For A Hard World’’ przedstawia nie tylko oryginalny i twórczy przełom wynikający z kilku lat ciężkiej pracy obu artystów. Album obejmuje całą gamę elektro/industrialnych utworów i mrocznych kompozycji typu ‘’SkreamFlesh’’ i ‘'Obsession‘’ czy pełnych adrenaliny piosenek ‘’Suffering’’ lub "Psykobomb". ''Hard Tech For A Hard World'' to album zdecydowanie przeznaczony na taneczne parkiety.

Kiedy ledwo zamknęły się drzwi po tak długo tworzonym ‘’Hard Tech For A Hard World’’ Novakill mieli już połowę materiału na swój kolejny album, który podążał drogą obraną przez swojego poprzednika, wciąż bazując na korzeniach napastliwego stylu EBM.
2005 przyniósł nowe piosenki, kilka starych ukształtowanych na nowo pomysłów i drugi mroczny, agresywny i twardy album – ‘’Kill Everyone’’. Dziesięć nowych utworów i odświeżone wersje piosenek "Shoknova’’ i ‘’Western Zone’’ sprawiły, że ‘’Kill Everyone’’ to propozycja która gotowa była przejąć kontrolę na amerykańskiej scenie elektro.

Kolejny trzeci album Novakill wydany we wrześniu 2009 roku ‘’I Hate God’’ kontynuuje obraną przez zespół już 13 lat temu dźwiękową ścieżkę drapieżnej, brutalnej i mrocznej elektroniki.

W 2016 Novakill powraca ze swoim czwartym i najmocniejszym albumem, "(D)Anger"! Wydawnictwo to stanowi największy krok naprzód w 20-letniej historii zespołu. Każdy utwór to potencjalny singiel, począwszy od nawiedzonego "Gone" po rytmiczny wypełniacz parkietów tanecznych w postaci "Zombie Killerz". To wysoce energetyczny EBM na najwyższym poziomie, z odniesieniami punk, które sprawiają że jest to prawdziwy cyberpunk. Znaczna poprawa dotyczy przyjętych metod pracy, co znajduje odzwierciedlenie na "(D)Anger". Ten krążek zawiera jedenaście utworów, które są przykładem dobrej współpracy, powstałej dzięki udziale obu muzyków. Rezultat nowego podejścia mówi sam za siebie, album jest spójny od początku do końca. "(D)Anger" prezentuje hałas znany z wcześniejszych wydawnictw, koncentrując się jednocześnie na potężnych rytmach i mocnych refrenach, które napędzają utwory falą czystej adrenaliny.