AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Agapesis
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Agapesis
Agapesis

Agapesis
Mélanie & JP

Kraj:
Belgia / Belgium

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
electro-industrial, Gothic, industrial

WWW:
http://agapesis.chuz.be
http://www.myspace.com/agapesis

Skład zespołu:

Mélanie - wokal, autorka tekstów, choreografia
JP -: wokal, muzyka, kompozycje
Tuur - od 2009 roku autor tekstów, tłumacz, live keyboard 
David - od roku 2010 gitara
Stéphane - od roku 2010 studyjny gitarzysta 
Biografia:

Agapesis to electro-industralny zespół składający się z pięciu członków. Początki zespołu sięgają roku 2007, kiedy to dwoje muzyków, Melanie Lamant i Jead Pierre Longeon, zdecydowali o rozpoczęciu wspólnej działalności.

Duet zagrał kilka koncertów i rozpoczął współpracę z wytwórnią Biohazzards Records. Nazwa zespołu określa to co istnieje między Melanie, a Jean'em, czyli ich miłość i nawiązuje do starogreckiego słowa "agape", które tłumaczy się jako "duchowa miłość". Starożytni Grecy mają trzy słowa na określenie miłości: Eros, Agape i Philia. Eros symbolizuje miłość z podtekstem erotycznym, Philie określa miłość w sposób rozumowy, przyziemny, realny, natomiast Agape to miłość w znaczeniu duchowym (pokrewieństwo dusz).

Styl Agapesis został przyjęty na europejskiej scenie fetish-electro w 2007 roku. Mocne utwory, melodyczność, ciężka linia basowa, rytmika, połączona ze specyficznym show stworzyło charakter grupy.

W Lutym 2008 duet wydał pierwszy album "Sacrilege" w którym słychać wpływy muzyki dark wave. W Listopadzie tego samego roku wydali kolejny album "Mistress Of Blood", w którym zaczęły pojawiać się kolejne wpływy muzyczne. Od wydania albumów minęło niewiele czasu, by Agapesis mogli podpisać kontrakt z wytwórnią Dance Macare.

Muzycy zagrali kilkanaście koncertów w Anglii, Niemczech, Belgii, Łotwie, Polsce, Holandii. W 2009 roku grupa wydała trzeci album, który prezentuje bardzo melodyczny, taneczny i bardzo rytmiczny styl. Agapesis pojawiło się na wielu imprezach i festach w różnych krajach, między innymi: Elektroshokk (Niemcy), Der Cult (Niemncy), Club Antichrist (Anglia), Fetish Assembly (Belgia), Black Masquerade (Łotwa) CC Luchtbal (Belgia), Moonfo Festiwal (Polska), Zeche Carl (Niemcy).